Ово је Палмино родно село на које је толико био поносан: Ево како је причао о своме детињству и животу - Са седам година већ возио трактор и орао њиву (ФОТО)
Синоћ је у 64. години, после краће болести, умро Драган Марковић Палма.
Наиме, екипа телевизије "Пинк" посетила је пре неколико година родно село Драгана Марковића Палме, а познато је и да је он у овом месту живео под истим кровом са женом, синовима, снајкама и унуцима.
У питању је Кончарево надомак Јагодине, где је Палма провео најлепши период свог живота, а детињство му се у великој мери разликовало од друге деце.
- Производили смо цигле, шећерну репу, чували бикове, краве... Доста сам радио. Кажем оцу: "Хоћу да идем на море, другови иду, а ја не идем". Каже ми он: "Ми морамо да радимо, али... Кад ти будеш ишао, они неће моћи да иду" - присетио се Палма и додао да су се очеве речи обистиниле.
- Детињство не паметим по играчкама, када сам имао седам година знао сам да возим трактор и орем. То сам једва чекао да научим - причао је Палма.
Није хтео да живи у граду
И док велики број људи једва чека да побегне из села у град, то није био случај са Палмом, који је за останак у Кончареву имао јаке разлоге.
- Ја сам син јединац, отац ми је умро када сам имао 23 године и нисам хтео мајку да оставим саму на селу. Село Кончарево је најлепше село у Србији - рекао је Палма, а онда открио какав је био ђак:
- Био сам врлодобар, али сам имао добре оцене из математике, физике. Волео сам школу, посебно средњу. Најтеже ми је падао Света, наставник физике - ако не напишете домаћи, средом нас отера испред капије да учимо, а тада је пијачни дан, па свако ко нас види зна да смо нешто забрљали. Немам факултет, жао ми је због тога, али имам животни факултет и све сам у животу радио, ретко кад сам направио грешку - искрен је био Палма за "Пинк".
Биографија Драгана Марковића Палме
Палма је рођен 1960. године у Кончареву, а завршио је средњу школу ученика у привреди (ШУП).
Он је био приватни предузетник и власник компаније "Палма". Поседовао је телевизију "Палма плус", кик-бокс клуб "Палмини тигрови", те је водио фонд "Треће дете".
Палма је проглашен за најбољег менаџера и предузетника Србије у 1995.години. Пословну каријеру започео је помажући оцу да пече циглу, не би ли касније почео да изнајмљује шаторе за свадбе. Мало потом, Марковић купује камион и почиње да се бави превозом угља. У том послу постао је монополиста у снабдевању синдиката Фабрике каблова, те је потом угљем снабдевао и восјку СРЈ.
Зоо-врт у Јагодини отворио је још 2006. године.
У политички живот укључио се деведесетих, тачниије 1993. године, када са Жељком Ражнатовићем Арканом и Бориславом Пелевићем оснива Странку српског јединства, а 1998. постаје потпредседник странке. На изборима 2000. године изабран је за републичког посланика са листе SSJ, а у тој странци остаје до 2003. године.
Током 2004. оснива странку Јединствена Србија, која осваја највише гласова у Јагодини и Поморављу, а која је на парламентарним изборима 2007. године ушла у коалицију са Демократском странком Србије и Новом Србијом и добила два посланичка места.
Јагодина је 2008. године добила статус града, а Марковић тада постаје први градоначелник. Од 2008. године био је посланик у Скупштини Србије, да би, због сукоба интереса, септембра 2011. поднео оставку.
Након одржаних избора 2012. године, Марковић поново постаје народни посланик, али и председник Скупштине града Јагодина.
На тим функцијама остаје и након избора у марту 2014. и 2016. године. И после избора 2020. године опет је изабран за председника Скупштине града.