Паклени план МУСЛИМАНСКОГ ЕКСТРЕМИСТЕ! Хоће да промене закон како би понизили Србе за сва времена
Електронска петиција "е-1837" за доношење закона о кажњавању свих у Канади који поричу да је оно што се десило у Сребреници геноцид, ушла је у прву фазу процедуре, али је далеко од изгласавања у закон.
- Срби из Канаде чине све да овај потез зауставе и пре него што уђе у парламент јер би евентуално доношење таквог закона практично значило укидање права на слободу говора у Канади - истиче председник Друштва за очување српске баштине из Отаве Станко Вулета коментаришући писање бошњачке штампе да је доношење оваквог закона у Канади готова ствар.
Вулета каже да се у Сребреници заиста десио ратни злочин, али и да квалификацију Сребренице као геноцида оспорава немали број људи као нпр. хашка судија Матимба Њамбе, Филип Корвин из УН, генерал Карлос Мартинс Бранцо из Унпрофор-а, Ноам Чомски, водећи мислилац нашег времена, Кјел Магнусон, шведски професор и директор Центра за студије геноцида, Мајкл Мендел, професор на правном факултету у Торонту и многи други.
Вулета истиче да иза петиције стоји Институт за истраживање геноцида Канаде који у принципу чини један човек и то муслимански екстремиста Емир Рамић.
Он велича муџахедине као "борце за веру" и наводи да су босански муслимани претрпели ни мање ни више него 11 геноцида. Рамић позива на укидање "геноцидне творевине" Републике Српске и пориче српске жртве у Јасеновцу. У својим текстовима је блатио и канадског генерала Луиса Мекензија и оптуживао га за најгоре злочине.
Шанса да се петиција претвори у закон практично не постоји јер би тако нешто темељито уздрмало основе канадског устава, а да је сама петиција увреда не само за 3.287 Срба убијених у Братунцу и сребреничком крају него и за стотине муслимана који су побијени јер су се опирали терору Насера Орића.
Петицију је "спонзорисао" скупштински посланик из Виндзора Брајан Масе из Нове демократске партије који има врло мали утицај. Против иницијативе покренули су се не само Канађани српског порекла, него и други утицајни Канађани, укључујући и саме чланове НДП-а.
Вулета позива српску дијаспору и друге Канађане који знају шта се заиста десило у Братунцу и сребреничком крају да зову своје чланове парламента и захтевају да не подрже ову петицију.
Позива српску дијаспору да листом гласају против НДП-а на следећим изборима у октобру ове године.
Амерички адвокат Стефан Каргановић такође подвлачи да је време за акцију и мобилизацију дијаспоре у Канади и САД.
- Пример професора Срђе Трифковића, којем је 2011. онемогућен улазак у Канаду из Сијетла јер је намеравао да на Универзитету у Ванкуверу одржи предавање о српској визури збивања у Сребреници 1995. треба да буде опомена - каже Каргановић.
Трифковић се са канадском државом судио до 2015. кад је добио спор, али је изгубио силно време и новац да би доказао да је у праву. Адвокат из Чикага истиче да у Канади уопште нема закона којим се криминализује порицање геноцида над Јеврејима.
- Све српске организације и појединци који хоће да се директно обрате канадским парламентарцима преко електронске поште то могу да учине преко портала "Историјски пројекат Сребреница". На овом сајту наћи ће све електронске адресе актуелних канадских званичника – објашњава Каргановић.