Ово је доказ да Синиша Мали нема 24 стана (ФОТО)
Утврђена истина
Графолог ког је ангажовала бугарска полиција доказао је да Синиша Мали није власник 24 стана у тој земљи, а да је документација која је представљена српској јавности ништа друго до најобичнији фалсификат. Након што је градоначелник Београда поднео кривичну пријаву за фалсификовање и доставио доказе да није као директор две мистериозне офшор фирме купио луксузне апартмане у бугарском летовалишту Свети Никола, како је то објавила Мрежа за истраживање криминала и корупције (КРИК) 2015. године, бугарска полиција ангажовала је стручњаке и коначно је утврђена истина.
Синиша Мали сменио директорку Центра за социјални рад у Београду!
- У току предострожног поступка несумљиво је утврђено да је у питању фалсификат, јер се спорни потпис од аутентичног разликује у чак седам детаља. Ради истине, бугарска полицијска управа такође је ангажовала још једног графолога, који је потврдио ове наводе - каже извор упућен у детаље истраге.
Бугарска полиција и правосуђе, објашњава саговорник, признаје искључиво извештаје својих вештака.
- Не занимају их светски стручњаци, па све да су у питању истражитељи из чувеног немачког института у Визбадену. Бугарски графолози, а анализа њих двојице се поклапа, утврдили су чињенице после којих је полиција окончала случај - наводи саговорник.
Аналитичар Дејан Вук Станковић оцењује да је градоначелнику Београда учињена непоправљива штета.
- Иако је доказано да Мали није власник 24 стана, како је КРИК то објавио, ове измишљотине негативно су утицале на градоначелников углед, посебно у ситуацији када грађани тешко живе. Афера је очигледно фабрикована и није базирана на чињеницама, али ће бити потребно још времена док се не исправи неправда која је учињена Малом - наводи Станковић.
Фалсификовање документације обављено је у Бугарској, додаје бивши обавештајац Божидар Спасић.
- Бугарска полиција је одлично урадила свој посао, али је потребно још да се похватају криминалци који су фалсификовали потпис Синише Малог, као и да се утврди ко је наручилац овог кривичног дела. Бугарске криминалне групе су најпознатије по фалсификовању у Европи и зато је требало толико времена да се утврде чињенице - закључује Спасић.
Истина о становима
Синиша Мали је 2012. (пре ступања на било коју јавну функцију) био директор привредног друштва "Brigham холдинг & Финанце инц." БВИ и "Etham инвест & Финанце цорп "БВИ
Ова привредна друштва су у том периоду 2012. постала власници бугарских привредних друштава Ерул 11, односно Ерма 11, а средствима из кредита 2003. године започела и за три године завршила апартманско насеље Свети Никола близу Созопоља на бугарском приморју, дакле скоро једну деценију пре него што је Синиша Мали постао директор.
Ерул 11 и Ерма 11 су далеко пре 2012. године била докапитализована за одређене апартмане, могуће и "спорна" 24 апартмана, од којих су вероватно сви већ продати пре него што су наведена привредна друштва постала власници Ерул 11 и/или Ерма 11.
Привредна друштва у којима је Синиша Мали био директор нису непосредно била власник ниједног апартмана, па тако нису могли ни да продају.
За три месеца, колико је Мали био директор, није потписан ниједан уговор којим су се стицала одређена апсолутна права на непокретностима, а актуелни градоначелник Београда био је законски заступник само у веома кратком периоду, и то као приватник.