Преминуо дугогодишњи функционер СРС Зоран Красић
Тужну вест објавила његова сарадница Вјерица Радета
Зоран Красић, српски политичар и дугогодишњи функционер Српске радикалне странке, бивши министар трговине и народни посланик, умро је јутрос у два сата у 63. години.
Прочитајте и:
- Ноћас у два сата престало је да куца најплеменитије и највеће срце. Умро је мој искрени пријатељ и саборац Зоран Красић. Бог душу да му прости - написала је његова дугогодишња сарадница Вјерица Радета на Твитеру.
Зоран Красић је рођен у Београду 11. марта 1956. године. Детињство је провео у Младеновцу, али због природе посла његовог оца, који је био стражар, преселили су се у Ниш где је завршио основну школу и гимназију "Бора Станковић". Правни факултет у Нишу је студирао од 1974. до 1979. године.
Супруга му је Биљана са којом има сина Драгана (1986) и ћерку Тару (1989).
Из чланства Савеза комуниста изашао је 1984. године јер у процесу у коме је тврдио да се незаконито деле станови и радна места није успео да победи.
Јануара 1990. године у Београду долази у додир са програмом Народне радикалне странке у коју се убрзо и учлањује. Учествује у прављењу статута странке и изградњи одбора Народне радикалне странке у Нишу са председником Месног одбора Владимиром Домазетом, професором др Павлом Премовићем и адвокатом Митом Милосављевићем.
Због лоше комуникације централе странке са одборима у Србији као и због лошег изборног резултата 1990. био је у групи људи који су желели да смене председника Вељка Губерину и потпредседника Томислава Николића. У Крагујевцу 23. фебруара 1991. године као један од представника Месног одбора Народне радикалне странке из Ниша учествује у стварању Српске радикалне странке.
За време рата био је мобилисан у Приштини од маја до септембра 1991. године. Наредне године био је на функцији председника Општинског одбора СРС у Нишу. Након избора 1992. године улази у скупштину као савезни посланик и на том месту остаје до избора 2000. године.
Организовао је протесте 1995. године против пада Српске Крајине.
Био је министар трговине у влади Мирка Марјановића од 1998. до 2000. године. У скупштину поново улази априла 2003. године уместо Војислава Шешеља који одлази у Хашки трибунал и дужност посланика обавља до избора 2012. године. Био је председник Одбора за финансије Народне скупштине Републике Србије (2008-2012). После ванредних парламентарних избора 2016. године поново је постао народни посланик.
У Српској радикалној странци је био потпредседник странке, члан Председничког колегијума Српске радикалне странке, члан Централне отаџбинске управе, шеф тима за одбрану др Војислава Шешеља и члан Групе пријатељства са Израелом.
Током пролећног заседања 2010. је био рекордер у дискусијама са седам сати проведених за говорницом.