Склопљен тајни договор Путина и Трампа о СРБИЈИ: Шест кључних тачака које ће променити све
Нови дил најмоћнијих
Србија ће бити газда на Балкану! Овако гласи порука коју на састанку у Београду преносе специјални изасланик САД Курт Волкер и помоћник Руског председника Владислав Сурков, и то по налогу својих лидера Доналда Трампа и Владимира Путина.
Изјава познатог светског глумца разбеснела Албанце: Срби су ВЕКОВИМА на КОСОВУ, а онда су протерани
СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТ ПОТВРДИО: Украјинска криза се решава у Београду, стижу представници САД и Русије
Како открива извор, није случајно што је Београд изабран за локацију на којој се овог викенда одржава састанак двојице дипломата, а циљ је да се пошаље јасна порука да велике силе поштују неутралну позицију Србије, као и да без јаке и стабилне Србије нама стабилности на Балкану.
Стављена тачка
“Хладнокрвни сукоб“ Вашингтона и Москве очигледно се завршава на примеру Србије, за коју и једна и друга земља сматрају да је кључни играч у очувању стабилности у овом делу Европе, објашњава саговорник.
- Стога, руски и амерички дипломата у Београду поручују да Србија треба да остане војно неутрална због целокупне безбедности на Балкану, као и да без изузетка треба поштовати њен спољнополитички курс. Они су се и пре састанка у српској престоници на највишем нивоу сложили да Американци више неће вршити притисак на Србију да уђе у НАТО, као и да не морамо да уведемо санкције Русији. Мигови и будуће наоружање које добијамо од Руса додатна су гаранција мира – детаљи су договора Стејт департмента и Кремља.
Подршка и од Меркелове
Не треба сматрати случајношћу ни то што је немачка канцеларка Ангела Меркел у последњих неколико година променила став према Србији и у Складу с тим окренула леђа вишедеценијским “штићеницима“ Хрватској када је покушала да спотакне нашу земљу на путу ка ЕУ.
Није тајна да Меркелова има изузетно добре односе са Путином, много боље него већина европских лидера.
Ово добијамо
- Србија постаје кључни играч у региону да би се одржао мир и стабилност
- Престанак притиска да наша земља уђе у НАТО
- Ове стране уважавају став Србије да остане војно неутрална
- САД неће тражити да уведемо санкције Русији
- Умањиће се притисак Брисела, европски пут Србије ће ићи брже
- Појачавање економске сарадње с ове стране у виду инвестиција и одржавања енергетске стабилности