СНС ПОНОВО ДОМИНИРА: Да се парламентарни избори одржавају у недељу, само ове странке би прешле цензус
Две трећине грађана Србије противи увођењу монархије као једног од облика владавине
Да се парламентарни избори одржавају у недељу на биралишта би сигурно изашло 44,7 одсто грађана, од којих би чак 52,1 одсто гласало за Српску напредну странку. У парламент би ушли још само четири странке, показало је најновије истраживање агенције Нинамедија.
ПУТИН ДАО ЗАВЕТ СРБИМА: Ујединићу Српску и Косово са Србијом до 2022. године
Још једна у низу: СНС однела победу на изборима за чланове Савета месних заједница у Општини Ириг
Поред СНС у Скупштину Србији сигурно би ушли још Социјалистичка партија Србије са 8 одсто гласова, Покрет Слободни грађани Србије - Саше Јанковића са 7,2 одсто.
Око цензуса, али са прелазним резултатом су и Српска радикална странка са 5,1 одсто и Покрет Двери са 5 одсто.
Остале странке по садашњем стању, не би прешле цензус, показало је истраживање које је спроведено на територији целе Србије у другој половини јула, на репрезентативном узорку од 1.061 испитаника.
На питање за кога би гласали на парламентарним изборима, 9,5 одсто је оних који су неодлучни, а 6 одсто оних који одбијају да одговоре на то питање.
Демократска странка има, према овом истраживању, подршку 3,1 одсто бирача, колико има и Доста је Било Саше Радуловића. Вук Јеремић има подршку 2,1 одсто, док би за Љубишу Прелетачевића Белог гласало 1,7 одсто бирача.
Све пролази без њих: Јанковић и Јеремић не иду код Мекалистера на састанак
На питање који би био њихов други избор, чак 44,9 одсто бирача каже да не би гласали за неку другу странку, 20,9 одсто би размислило о СПС као другој опцији, 6,9 одсто њих није могло да се одлучи, а за 4,9 одсто избор је Јединствена Србија.
Не желе монархију
Истраживање је показало и да се две трећине грађана Србије противи увођењу монархије као једног од облика владавине.
На питање, како би гласали када би био расписан референдум за увођење монархије у Србији, од укупног броја оних који су одговорили на то питање 71 одсто њих не слаже се са том идејом и противи увођењу монархије.
Ипак, 21 одсто грађана Србије, уколико би били питани, подржали би увођење монархије.