СРБИЈА ИМА КЕЦА У РУКАВУ! УЗВРАЋАМО УДАРАЦ?! Лазански ЗАГРМЕО због СКАНДАЛОЗНЕ одлуке Интерпола у Емиратима!
Србија Интерполу треба да уведе реципрочне мере и да се према њима понаша на исти начин као и они према нама, тврди за наш портал Мирослав Лазански, војни коментатор и новинар, поводом срамне данашње одлуке те међународне организације да одбаци захтев Србије.
Како каже, одлука Интерпола јасно и недвосмислено представља дебелу намеру ове организације да сутра приме у чланство лажну државу Косову.
ДРЖАВЕ КОЈЕ КАЖУ НЕ КОСОВУ! Оне су на страни Србије - једном председнику посебна ЗАХВАЛНОСТ
- То је дефинитивна потрвда политизације Интерпола. Дакле, Интерпол није оно што је био и ми треба да се понашамо у складу са тим. Ако Косово буде примљено у састав Интерпола, Србија треба да све особе, односно лица, које би тзв. Косово могло да стави на Интерполову потерницу, упозори да не излазе из земље - оцењује Лазански за Србију Данас и додаје да Србија не мора да поштује ставове Интерпола када они већ не поштују ставове наше земље.
- Ми смо видели шта је Интерпол када је Србија ставила одређене личности, односно зликовце из Приштине на своју потерницу, па су се они затекли у земљама Европске уније. Та Интерполовоа листа практично није значила ништа, јер су ти зликовци били приведени и после неколико дана пуштени - каже Лазански.
Према његовим речима, одбацивање српског захтева је доказ да је Интерпол организација директно политизована од служби центара које не мисле Србији добро.
СРАМОТА СВЕТСКИХ РАЗМЕРА! Интерпол ОДБАЦИО ЗАХТЕВ Србије!
- Ово је само једна поука шта значе обећања и договори са западним центрима моћи. Понашаћемо се у складу са нашим интересима, јер Србија може да заледи сваку сарадњу са Интерполом. Пријем Косова у Интерпол неће бити пораз Србије, већ пораз Интерпола - закључује Лазански.
"Не разумем, извини": На питање да ли ће формирати "војску", Харадинај дао баналан одговор
Подсетимо, председавајући Интерпола одбацио је захтев Србије и пет земаља-чланица да Генерална скупштина гласа о скидању са дневног реда изјашњавање о чланству такозваног Косова у овој институцији, сазнају медији од дипломатских извора у Дубаију, где се одржава заседање.
Тако је председавајући на почетку седнице одбио да уврсти у дневни ред захтев који су уз Србију подржали и Кина, Шпанија, Кипар, Аргентина и Суринам. Због такве одлуке врха Генералне скупштине, чланице неће имати прилику да се изјасне о стављању захтева такозваног Косова на дневни ред, пошто се искључиво гласало о дневном реду у целини, онако како га је предложио Извршни комитет.
О тачки која се односи на одлучивање о косовском чланству претходно се гласало само на седници Извршног комитета, и ту је био однос 7:6 за стављање на дневни ред.
Сутра ће се дефинитивно расправљати о захтеву Приштине, а након тога ће уследити гласање, и то у два круга. Потребна је двотрећинска већина да Косово прође, а за то ће имати две прилике.