Сусрет двојице НАЈВАЖНИЈИХ сарадника Путина и Трампа ОДИГРАО се у Београду: Зашто баш овде у Србији?
Имали су и шта да кажу један другом
Сергеј Железњак и Брајан Хојт Ји, најближи сарадници председника Русије Владимира Владимировича Путина и САД Доналда Трампа, специјално задужени за Балкан, први сусрет и директни контакт остварили су у Београду.
СЕРГЕЈ ЖЕЛЕЗЊАК: Земље региона имају велика очекивања од Србије
Црна Гора забранила улазак Русима! Непожељни РОГОЗИН, ПАТРУШЕВ, КАДИРОВ и ЖЕЛЕЗЊАК!
До овог дугоочекиваног сусрета дошло крајем јуна, након инаугурације председника Србије Александра Вучића, када су двојица политичара поразговарала о Србији и стању на Западном Балкану.
У јеку затегнутих односа Русије и САД по многим питањима, Железњак је Јиу пренео поруку да Русија и САД сносе посебну одговорност за мир и стабилност на Балкану.
САД, НАТО И ЕУ СУ ОТВОРИЛИ ПАНДОРИНУ КУТИЈУ: Железњак о ситуацији у Македонији
- Железњак и Ји срели су се на београдском аеродрому, по повратку с Вучићеве инаугурације. С обзиром да су обојица задужени за наш регион, а да до сада нису имали ниједан лични контакт, Железњак је пришао Хојту Јиу. Кратко су разменили ставове о ситуацији у Србији, Црној Гори и Македонији, а Рус му је на крају дао своју визиткарту - наводи наш извор који се затекао с њима на аеродрому.
Железњак, иначе заменик секретара Генералног савета Путинове "Јединствене Русије", потврђује наша сазнања.
ЖЕЛЕЗЊАК ОСУО ПО ВАШИНГТОНУ: Америка је ЗАШТИТНИК репресије и криминала у Црној Гори!
- На инаугурацији смо се упознали са господином Јием, који се по линији Стејт департмента бави балканском проблематиком. Добро ми је познат његов критички приступ према Русији, али чак се и он слаже да су по одређеним питањима, као што је борба против тероризма, позиције САД и Русије сродне. Сматрам да ће истински напредак у балканској агенди наступити тек када се кључне силе одрекну наметања својих 'ексклузивних права' и солидарним напорима створе могућност да сами балкански народи воде дијалог о својој будућности. Зар тема Балкана није превише озбиљна да бисмо се тако олако одрекли реализације конструктивног потенцијала једне овакве политике у руско-америчкој балканској агенди? - упитао се Железњак.