УХВАЋЕН У ЛАЖИ! Новинска агенција Танјуг ДЕМАНТУЈЕ главног и одговорног уредника НИН-а: Спорна фотографија НИЈЕ НАША!
Након што је јавност шокирала фотографија на насловници сутрашњег НИН-а, на којој је цев уперена у председника Александра Вучића, уредник тог недељника Милан Ћулибрк правда се тврдњом да је реч о фотографији Танјуга, што, међутим, није истина.
То што је НИН објавио на насловној страни није фотографија Танјуга и таква никада није објављена ни у Танјуговом севису, нити у било којем другом медију.
Оно што је НИН објавио је један кадар са оригиналне, Танјугове фотографије, коју је НИН исекао, фокусирајући се на део кадра у којем је пушка "уперена" у председника Вучића.
НЕЗАПАМЋЕН СКАНДАЛ! Недељник НИН објавио насловну страну са пушком упереном на ВУЧИЋА! Јавност згрожена
ИЗМИЧЕ ПРАВДИ: Небојша Зеленовић избегао појављивање на суду у Шапцу, отишао у другу државу
ЉАЈИЋ СЕ САСТАО С ЕРДОГАНОМ У ТУРСКОЈ: Односи две земље подигнути на ниво стратешког партнерства
Са фотографије коју је снимио Танјуг, приликом посете председника Вучића, у друштву Милорада Додика и њихових домаћина, 8. Међународном сајму наоружања и војне опреме у Београду, 27. јуна 2017. године, НИН је исекао две трећине садржаја који илуструју амбијент у којем је снимљена, као и остале људе и друго оружје.
Реч је, дакле, о уклњању две трећине садржаја, односно фалсификату оригиналне Танјугове фотографије, којим је, нема сумње, промењен садржај фотографије, а тиме и њена порука.
Уредништво НИН-а зна да је то поступак, који је недозвољен у било којем професионалном медију на свету
Неовлашћена и непрофесионална измена и прерада фотографије, и одстрањивање неких њених делова, зове се "кроповање", што није дозвољено и сматра се повредом оригинала и ауторских права.
Дакле, то што Ћулибрк каже да је слика са насловнице већ објављивана, поред осталог, иначе, и на сајту Б92 - није тачно. Објављена је Танјугова оригинална фотографија, која илуструје искључиво вест о посети председника сајму наоружања.