Весић: Вучић је државник који ради у интересу народа и доноси храбре одлуке
У председничкој трци данас је десет кандидата против једног, десет који покушавају да само критикују и Вучића који једини ради. У последњих неколико година Влада Републике Србије донела је неколико веома храбрих, а непопуларних одлука које су биле кључне за развој и реформе, рекао је градски менаџер Горан Весућ гостујући на Пинку.
– То су одлуке које се тичу преговора са Косовом, одласка у Сребреницу као и одлуке о економским реформама. Ове године према процени immeđu 3,5 и 4 посто бруто друштвеног производа, а прошле године смо имали 2,8 посто а 2012. године када су владали ови који би поново да дођу на власт имали су пад БДП од 3.6 одсто. Показало се да су те одлуке које су доношене биле исправне. Сви који се данас скривају иза два председничка кандидата Вука Јеремића и Саше Јанковића попут Зорана Живковића, Драгана Шутановца, Бориса Тадића су већ били на власти у Србији и имали су прилике нешто да ураде а нису урадили ништа. Пошто сами не могу да имају ни 5 посто подршке сакрили су се иза два кандидата мислећи да је народ заборавио шта су урадили. А какви су то кандидати најбоље показује изјава Јанковића који је на телевизији изјавио да је 9. марта 1991. године био у рату, па се испоставило да тада рата није било, јер сви ми који се сећамо те године знамо када је рат почео – истакао је Весић.
Како је рекао, Јанковић није рекао истину ни о 9. марту, па имате причу како није радио у Марјановићевој администрацији, упркос потврди Зорана Анђелковића и Драгољуба Кочовића да јесте и да је био добро позициониран и протежиран.
– Грађани врло добро знају да Јанковић није прави кандидат већ да иза њега стоје Шутановац и Живковић, дакле исти онај Живковић који се данас противи подизању споменика Зорану Ђинђићу а о коме прича и чије дело покушава да баштини. Такође, јуче у „Српском телеграфу” се јуче могла прочитати прича како је Вук Јеремић слагао да је био у кабинету Зорана Ђинђића. Био је, као стажиста да би стекао референцу којом би могао да упише постдипломске студије можда месец дана и најурен је јер је имао контакте са страним амбасадором који су били безбедоносни шкакљиви. За све то време, Зорана Ђинђића није могао да види нигде осим на телевизији. Дакле имамамо проблем кандидата који не говоре истину о основним стварима и како да им верујемо да ће да раде оно што обећавају? Проблем Јанковића и Јеремића је што се они суштински, боре за бирачко тело које није њихово, Јанковић за оне који су некад били за Демократску странку а радио је за Слободана Милошевића а Јеремић покушава да се прикаже као неко ко је имао радио са Зораном Ђинђићем а тај Ђинђић га је избацио из зграде Владе. Ви од тих десет противкандидата не можете да чујете шта мисле о Косову, Републици Српској и Босни и Херцеговини, регионалној стабилности, путу у Европску унију, односу са Русијом...а кандидују се да буду председници државе у којој треба да доносе такве одлуке. Зато грађани увек гласају разумом, за оног ко ради и ко има резултате – рекао је Весић.
Он је истакао да када је Алексндар Вучић као председник Владе предложио подизање споменика Зорану Ђинђићу он је имао у виду да је неопходно да наше друштво ода пошту сваком ко је учинио нешто за његов развој без обзира да ли су људи који предлажу били истомишљеници или не.
– То је један цивилизацијски искорак и сјајна ствар за српско друштво јер на тај начин српско друптво одаје признање ономе што је Ђинђић покренуо. Данас је наш председник владе Александар Вучић са Ангелом Меркел, а једна од оснвовних тема њиховог разговора је чланство Србије у ЕУ. Србија је почела свој пут ка Европској унији када је Зоран Ђинђић био премијер и потпуно је природно да оно што данас ради Александар Вучић је наставак онога што је шпокренуо Ђинђић 2.000 године – истакао је Весић и додао да су Зоран Живковић, Драган Шутановац и Вук Јеремић имали су прилике да подигну споменик Ђинђићу од 2003.
То је, како је нагласио, Александар Вучић је доносио храбре одлуке због којих земља напредује и које су биле кључне за развој и реформе. То су одлуке које се тичу преговора са Косовом, одласка у Сребреницу као и одлуке о економским реформама. Србији треба стабилност, добра међународна позиција, заштита Републике Српске и Срба на Косову и Метохији, прилив страних инвестиција, смањење незапослености, нова радна мест и континуитет а то гарантује само избор Александра Вучића за председника.