Чланови Српске листе преспавали у скупштини: Хан данас са Вучићем, па у Приштини: ЦИЉ - УКИНУТИ ТАКСЕ!
Европски комесар за проширење и суседску политику Јоханес Хан стиже данас најпре у Београд, а након тога и у Приштину, и то са једним циљем - решити проблем који су направиле привремене приштинске власти подизањем пореза на робу из Србије и БиХ на 100 одсто.
Хан ће се у Београду, током раног преподнева, састати са српским председником Александром Вучићем, након чега одлази у Приштину, где ће разговарати са тзв. косовским председником и тзв. премијером Хашимом Тачијем и Рамушем Харадинајем. Осим са њима, тамо га очекује и састанак са председником парламента Кадријем Весељијем.
УДРУЖИЛИ СЕ ПРОТИВ СРБИЈЕ, А ИЗА СВЕГА СТОЈИ ОНА! Уједињује наше мрзитеље због ПАКЛЕНОГ ЦИЉА!
Претпоставка је да ће се са Весељијем састати баш у тзв. косовској скупштини, због чега су представници Срба са КиМ, тачније посланици Српске листе још јуче отишли у свој посланички клуб у овој институцији, где ће сачекати Хана како би могли да му предоче проблеме са којима се Срби са КиМ суочавају због одмазде коју спроводи Приштина.
Како би успели у својој намери, српски посланици су преспавали у тзв. косовском парламенту, јер се током јучерашњег дана није знало или, како извори кажу, "држало се у тајности" време Ханове посете.
Оно што се очекује данас, јесте да Хан у Приштини понови став ЕУ и поново, по ко зна који пут ових дана, позове на повлачење донетих мера. Такође, поново ће бити наглашена и потреба за поправљањем добросуседских односа и регионалне сарадње.
Да ЕУ озбиљно иритира понашање Приштине, сведоче и бројне изјаве од претходних дана, али то очито није довољно да самопроглашено Косово повуче своје једностране одлуке. Рамуш Харадинај у свему томе иде и корак даље, па говори како ће мере бити повучене тек онда када Србија призна независност Косова.
Иначе, портпаролка Европске комисије Маја Коцијанчић већ је говорила о томе да је Јоханес Хан у сталном контакту са представницима Београда и Приштине због бог наметнутих мера, и да се разговара о смиривању тензија.
Пре два-три дана само о томе је шефица европске дипломатије Федерика Могерини разговарала са председником самопрокламованог Косова Хашимом Тачијем.
Због оваквог понашања привремених приштинских власти нису били задовољни скоро ни у једној европској земљи, а исти случај је и са практично промотерима косовске независности Сједињеним Америчким Државама (САД), одакле су се са неких од највиших политичких функција чуле критике на рачун Приштине, и упућени захтеви за укидање одлука о повећању пореза.