Уместо да КАЗНИ ЛАЖНУ ДРЖАВУ, Запад их НАГРАЂУЈЕ! Све ће им се ВРАТИТИ КАО БУМЕРАНГ, направили су ЛЕГЛО ЕКСТРЕМИЗМА
Укидање виза за грађане Косова је суманута политика, а вратиће се Европи као бумеранг, због неконтролисаних миграција, а пре свега продора исламских фундаменталиста, каже политиколог Јелена Вукоичић.
Европски парламент усвојио је предлог Европске комисије да се од чланица Уније тражи визна либерализација за грађане с косовским пасошима.
Одлука је донета у тренутку када се не види могућност наставка дијалога Београда и Приштине, због доношења платформе о преговорима која фактички зауставља бриселски дијалог. Истовремено, косовски званичници оглушују се на позиве САД и Европе да укину спорне таксе од 100 одсто на робу увезену из Србије.
ХВАЛА ВАМ, БРАЋО! Руска помоћ СТИЖЕ НА КОСОВО, поручују нам ЈЕДНУ СТВАР - УВЕК СМО ТУ ЗА ВАС
Признање у корист СРБИЈЕ?! Комадант Бондстила: ПОШТУЈЕМО РЕЗОЛУЦИЈУ 1244!
Свет је ПРОЗРЕО ЊИХОВУ ПРЕВАРУ! Британија УДАРИЛА на ЛАЖНУ ДРЖАВУ ЗБОГ ФИНАНСИРАЊА "РАТНИХ ВЕТЕРАНА"!
Дакле, Приштина не да није кажњена због непослушности, већ ће бити и награђена укидањем виза за улазак у земље Европске уније.
Политиколог др Јелена Вукоичић каже да ова одлука само на први поглед делује контрадикторно, а када се осврнемо на ток бриселских преговора, апсолутно је очекивана. Албанци нису испунили ништа од онога на шта су се обавезали, нису никад дошли ни близу формирања Заједнице српских општина, а то је основна ствар коју је Београд тражио. Да ли су имали некакве санкције због тога - нису, подсећа Вукоичићева.
- Очигледно да је бриселска политика према њима врло попустљива, да они имају неограничену слободу да раде шта хоће, и то користе. То је сигурно и основни разлог због чега се не укидају таксе, то што њихови ментори, првенствено мислим на Сједињене Америчке Државе, али и на Брисел, очигледно не врше довољно јак притисак на њих, иако имамо декларативне изјаве европских и америчких званичника које говоре супротно. Говоре да Приштина треба да укине таксе, али политика иза затворених врата изгледа другачије - каже Вукоичићева.
Она додаје да смо, нажалост, годинама сведоци западне политике двоструких аршина која има једну врсту критеријума када је у питању Србија, која је изложена непрекидним притисцима. Запад Србију непрекидно оптужује за ствари које апсолутно нису њена кривица, подсећа Вукоичићка.
НОВЕ ПРОВОКАЦИЈЕ ИЗ АЛБАНИЈЕ! Еди Рама ЖЕЛИ такозвано Косово у НАТО!
"Превише сте фокусирани на Косово" Близак сарадник Ангеле Меркел о европском путу Србије и другим проблемима
ЕВРОПСКИ ПАРЛАМЕНТ ПОСЛАО ПОРУКУ САМОПРОЗВАНИМ ПРИШТИНСКИМ ВЛАСТИМА: Укините таксе на српску робу
- Са друге стране, косовски Албанци раде ствари које су скандалозне, које су апсолутно недопустиве, и за то не добијају ни најблажу критику, а камоли да трпе некакве санкције. Није јасно шта Европа сматра да ће добити на тај начин, јер је Србија показала да нема намеру да капитулира пред тим притисцима - каже она.
Вукоичићева примећује да се код ове одлуке ради о потпуно супротстављеним интересима бриселске администрације и европских земаља. Бриселској администрацији, која је под јаким утицајем Вашингтона, ова одлука може да се врати као бумеранг, а нажалост и грађанима Европе, упозорава Јелена Вукоичић.
- Јасно је да оваква суманута одлука не може да буде у интересу европских земаља које су и те како свесне опасности која прети са Косова. Као прво, мислим на исламски екстремизам, Косово је Мека исламских екстремиста, она је у самом врху по броју џихадиста који су се борили, а неки се и даље налазе у Сирији и Ираку. А друго, зна се да су косовски Албанци међу потенцијално најбројнијим мигрантима када је у питању територија Европе. Не могу да се пореде ни са ким са Балкана - каже Вукоичићева.
Ало, Албанци, нисмо вам ми Мило! Лажна држава хоће да разговара о "границама", али након признања?!
"Решење за Косово светлосним годинама далеко": Немачки стручњак понудио СВОЈ ПЛАН ЗА КОСОВСКО ПИТАЊЕ
КАКО БИ ВИЗНА ЛИБЕРАЛИЗАЦИЈА ЛАЖНЕ ДРЖАВЕ ПОМОГЛА СРБИЈИ Број људи албанске националности могао би да се преполови?!
Она додаје да је реч о суманутој политици која је против интереса саме Европе, земаља које већ трпе огромне безбедносне и ризике од неконтролисаних миграција, а увођење Косова у безвизни режим то може само да појача.
Део чланица ЕУ не подржава визну либерализацију за Косово због страха од проблема које је Унија већ имала с приливом азиланата са те територије.