Шурује са НАТО против Русије: Премијер БИВШЕ ЈУГОСЛОВЕНСКЕ РЕПУБЛИКЕ доследан у издаји!
Зоран Заев не одустаје од промене назива Македоније
Зоран Заев изјавио је да је спреман да земља ступи у НАТО под називом Бивша Југословенска Република Македонија, на чему инсистира Грчка, како би убрзао и интеграције републике у ЕУ.
Македонија ни у РАТУ ни у МИРУ: Тирана зна да ће их ПОЛИТИКА ИШЧЕКИВАЊА највише исцрпети!
- Постоје два начина - или решење проблема, или да под привременим позивом уђемо у НАТО, а да предложимо преговоре са Грчком, због проблема који Грчка има са нашим уставним именом, за интеграцију у ЕУ. Они знају да за нас постоји подједнака тежња ка ЕУ - изјавио је Заев.
Досадашње владе у Скопљу жестоко су се сукобљавале са Грчком око тог питања, међутим, Заев, ког су и македонски медији назвали Сорошевим плаћеником, није истог спољнополитичког приступа. А да то Грцима одговара потврдила је и честитка премијера Алексиса Ципраса, стигла протекле среде, којом је изнова потврђен став Атине у спору око имена.
У међувремену, регионални медији открили су да се ситуација на македонском тлу одвија по тајном плану НАТО скованом још пре неколико месеци у Бриселу, а чија је суштина да Македонија буде што пре примљена у Алијансу како би се Русија протерала са Балкана.
Формирана Влада Македоније: За премијера изабран Зоран Заев
Заев је саопштио да очекује у наредним месецима посету Скопљу генералног секретара НАТО Јенса Столтенберга који "отвара врата држави за пуноправно чланство у Северноатлантској Алијанси".
Северноатлантска алијанса планира да до пролећа 2018. године прими у свој састав Македонију.
Груевски осудио предлог састава нове Владе Македоније: Није се гледао квалитет људи, већ нешто друго
Генерални секретар НАТО-а Јенс Столтенберг планира да средином јула посети Скопље и разговара о томе. Циљ НАТО је да до пролећа 2018. године та земља буде примљена у Алијансу.
Подсетимо, Атина са Скопљем води спор око имена још од распада Југославије 1991. године када су се наши јужни суседи одвојили и својој земљи дали име које се већ користи за на северни регион Грчке. Због тога су Грци својевремено тврдили да Македонци имају претензије на њихову територију.
Македонија се придружила тзв. "акционом плану за припрему чланства у НАТО-у“ 2009. године.