ДА ЛИ ЈЕ ОВО "НОВИ ВРАЧАР"? Траже чак и до 3.000 ЕВРА ПО КВАДРАТУ
Због високих цена ове градове зову и "црногорски Врачар".
Цене некретнина су "експлодирале" у целом региону, па и свету, али се њихов терет највише осећа у земљама са нижим стандардом, као што је случај са Балканом.
ИЗВЛАЧИЛИ ГА КРАНОМ КРОЗ РУПУ ДУБОКУ ШЕСТ МЕТАРА! Застрашујући призор, мушкарац пао са скеле у амбис!
КУД ЋЕШ НА СРБЕ?! Умислили да могу да вређају наш народ, па попили тужбу: Ухапшени момци који су изговорили ЈЕЗИВЕ речи (ВИДЕО)
ЈЕЗИВЕ СЦЕНЕ У ДУБРОВНИКУ Туристе полили кофом урина: То је била баш канта, неко је скупљао и залио нас
И док чекамо даљи развој ситуације у Србији и Хрватској, у наредном периоду, подсећамо вас да је у Словенији дошло до преокрета на тржишту некретнина. Такође, у Црној Гори и има и нема новина.
Актуелно је то да потражња за некретнинама у неким градовима - чак и на приморју - пада, али је старо то да се цене "не мичу". Преокрет се десио на мору, где је дошло до пада потражње за некретнинама до чак 30%, али су цене остале исте, пишу медији.
Изузетак је престоница
Како је рекао власник једне агенције за некретнине, "на тржишту у Подгорици је тренутно мало усељивих станова, па понуда не може да испрати све већу потражњу".
Иначе, просечна цена стана у новоградњи у Подгорици тренутно је 1.500 евра по квадрату. Цене су још више, око 2.000 евра по квадрату, у близини великог тржног центра и у кварту Преко Мораче.
У питању је, наглашавају, комерцијална градња, а зависно од пројекта и квалитета градње - варира и цена. Стога, у истом локалитету могу се наћи различите цене станова.
Тренутно се у главном граду Црне Горе гради неколико хиљада станова, и очекује се да ће доћи до стабилизације цена онда када те јединице буду завршене. Тада ће, логично, број станова бити већи, што ће неминовно довести до пада промета, а последично и до смањења инвестиција.
Закључак је да благи пад цена не треба очекивати пре краја 2024. године.
Како је у осталим градовима Црне Горе?
Оно што је евидентно, јесте да су високе каматне стопе и перцепција о рецесији на глобалном плану - довели до одлагања планова за куповину некретнина у иностранству.
У Котору и Тивту, минимална цена староградње је чак 2.000 евра по квадрату, док цена у новоградњи достиже 2.800 до 3.000 евра по метру квадратном.
С друге стране, Херцег Нови је јефтинији, док станови на Будванској ривијери прате тренд раста. Ту је цена по квадрату најмање 1.900 евра за староградњу, односно 2.400 евра за новоградњу.