БРИТАНЦИ СУ ОЧАЈНИ: Пабовима пропада хиљаде литара точеног пива, штета је огромна
Уложено је много љубави и напора.
Велика Британија је позната по пабовима, а и код нас је почело да се отвара све више барова и пивница (пре короне). Шта ће сада, током пандемије, бити са свим тим бурадима точеног пива које нема ко да пије?
ЗАРАЂУЈЕТЕ, А ИГРАТЕ СЕ! Потребно је само да кликћете, имате добру интуицију и можете да зарадите целу месечну плату!
Лекари и сестре АПЛАУЗОМ испратили пацијента који је победио корону: "БРАВО ГОСПОДИНЕ!"(ВИДЕО)
КОРОНА СЕ ПРЕНОСИ И НА РАСТОЈАЊУ ОД ЧЕТИРИ МЕТРА: Руски епидемиолог упозорио свет
Пабови су ових дана затворени и празни, па делује као да је корона отела "дух живљења" Британцима, јер су ова места за дружење, опуштање и пиво - симбол Острва. И то не било какво пиво, већ точено, које се прави у енормним количинама и држи у бурадима у објектима широм земље.
Том Стејнер, испред организације "Цампаигн фор Реал Але" за онлајн претрагу пабова, каже да око 39.000 британских пабова у просеку има око 1.800 литара пива у једном бурету. Углавном је реч о кеговима, од којих сваки садржи 40-ак литара овог алкохолног пића. Укратко, реч је о великим количинама које пропадају, јер пастеризовано пиво, укључујући лагер, може најкасније да опстане 3 до 4 месеца након испоруке. Ејл врста пива, и остале непастеризоване, имају знатно краћи рок: од 6 до 9 недеља. Дакле, Стејнер изражава велико жаљење што ће толико пиво да пропадне, не може да се прода, а како стоје ствари - пабови неће прорадити још неко време. Једна власница барова у Лондону каже да би могло да јој пропадне точено пиво у вредности од 10.000 фунти. Додаје да би могли да продају пиво на "углу", али да то не би било друштвено одговорно, јер би се скупљала маса и онда не би било адекватне социјалне дистанце међу људима.
Очајни су и људи који раде у пиварама, јер су уложили много љубави и напора у прављење овог пића, а сада гледају како оно пропада. Насупрот ситуацији у пабовима, продаја алкохола у продавницама је порасла за више од 20 одсто прошлог месеца, јер су барови и ресторани затворени од 20. марта.
- Ово није највећи проблем с којим се држава суочава, али људима недостаје дружење, испијање пива. Одлазак у биоскоп, на кафу или на пиво, јесте нешто што ми Британци веома ценимо - каже Стејнер.
Многе пиваре и дистрибутери су понудили да преузму назад бурад с пивом, без наплате, када се карантин заврши, како би део финансијског терета скинули с власника. Неки пабови продају пиво "за понети", како би се спречило пропадање и бацање толиких количина.
Занимљиво је да је у САД власницима барова речено да застарело пиво не бацају кроз кишне решетке, јер не само да је илегално, већ и штетно за околину, али су неке њихове колеге из Уједињеног Краљевства већ почеле да прибегавају томе.
Шпански министар здравља изнео забрињавајуће податке: "Корона се шири по кућама"
Ово су НАЈВЕЋЕ ПОСЛЕДИЦЕ КОРОНА ВИРУСА, чак и за оне који су га прележали
Гувернер Њујорка брутално одговорио Трампу: "Ти си само председник, а не краљ! Не занимају ме твоја наређења"
НЕСАЛОМИВИ ДУХ ИТАЛИЈАНА, ПРОСЛАВИЛИ УСКРС НА БАЛКОНИМА: Спектакуларно весеље и старих и младих (ВИДЕО)
Многи полажу наде, али колико стварно ТЕСТОВИ НА АНТИТЕЛА значе у борби против COVID-19?