ЛИБАН НА ИВИЦИ ОПШТЕГ КОЛАПСА И КАТАСТРОФЕ: Држава је доживела троструки нокаут!
"Бејрут је експлодирао пре шест месеци, а Либан је сада на ивици колапса"
Британски лист објавио је извештај под насловом "Бејрут је експлодирао пре шест месеци, а Либан је сада на ивици колапса", указујући на то да земља иде ка потпуном колапсу.
БИЗАРНИЈЕ НЕ МОЖЕ БИТИ: Петао ножем убио газду, а потом га ухапсила полиција
ГОТОВО ЈЕ, НЕМА ВИШЕ СУМЊИ: Амерички пилоти видели НЛО, потврдила и контрола лета
АМБАСАДОР ПРИ УЈЕДИЊЕНИМ НАЦИЈАМА ДОБИО ОТКАЗ! Оптужен је због издаје државе и националних интереса Мјанмара!
Британски лист "The Индепендент" известио је да "земља иде ка потпуном колапсу, док трпи под теретом троструке кризе: након експлозије која је оставила велике делове главног града под рушевинама и без преседана око пораста случајева заражених вирусом корона који је преплавио земљу.
Здравство и финансијски слом потиснули су више од пола земље са 7 милиона становника испод границе сиромаштва.
У извештају се наводи да је "економија Либана уско повезана са економијом суседне ратом захваћене Сирије, која се у великој мери ослања на либански банкарски сектор", истичући да је "привремена влада у земљи принуђена да уведе полицијски час за период од 3 недеље."
- То је једно од најтежих затварања на свету, како би покушали да зауставе ширење вируса короне, али је одсуство јаких програма финансијске подршке изазвало демонстрације широм земље и у најсиромашнијем граду у Либану, Триполију, где су избили крвави сукоби између демонстраната и снага безбедност - стоји у Извештају.
Извештај указује да "упркос завршетку само делимичних реформи у Бејруту након експлозије, влада се бори услед недостатка девизних средстава потребних за куповину залиха, а болница је сада главна установа за лечење људи оболелих од коронавируса и у проблему је због пренатрпаности."
Постојање одговора и лоша реакција владе након експлозије, која је довела до тога да су грађани спроводили чистке, довели су до протеста широм земље прошле године који су резултирали оставком читаве владе.
Извештај је закључио да "након шест месеци владајуће либанске странке још увек нису у стању да се договоре о формирању нове владе, која је земљу оставила у политичком ћорсокаку и ометала испоруку стране помоћи; истрага је у застоју од 17. децембра."