МРЖЊА ИЗМЕЂУ УКРАЈИНАЦА И ПОЉАКА: Нетрпељивост новог доба или старих времена?!
Све су учесталији напади на споменике и објекте пољског народа у Украјини па се питамо због чега је то тако
Данас смо сведоци можда и највеће кризе како у међудржавним односима, тако и у међурелигијским, међуетничким и међунационалним. Да би такви конфликти могли да се остваре и спроведу у шире сукобе и ратове, потребно је да имају добру историјску базу или подлогу.
ПОЉАЦИ напуштају ЕВРОПСКЕ ВОЈНЕ СНАГЕ и постављају нове услове ЕУ!
ПОЉСКИ КОНЗУЛ одбрусио Украјинцима због терористичког напада док власти у Кијеву и даље ЋУТЕ!
Многи конфликти бивају изазвани сплетом различитих геополитичких интереса великих сила, што несумњиво јесте случај са Украјином. Конфликт у Украјини јесте изазван тенденцијом Запада да приђе ближе вратима Москве и многи словенофили ће рећи да је то неко жестоко завадио браћу Русе и Украјинце, Украјинце и Пољаке и на крају Пољаке и Русе, но проблематика нетрпељивости је много старија од интереса великих сила у 21. веку.
НАПАДНУТ КОНЗУЛАТ ПОЉСКЕ У УКРАЈИНИ! Украјински екстремисти поново ДИВЉАЈУ?!
Дакле, имамо на мапи једну Украјину. Лево (западно) од ње јесте Пољска, традиционални стожер или стуб римокатоличке вере и несагледиве љубави према Ватикану. Када одете у Пољску, на сваком кораку али буквално речено, можете видети с поносом истакнуту заставу Пољске, дакле свака кућа, зграда, бандера, аутобус а да не причамо о зградама од јавног и историјског значаја. У Кракову портрет графити са ликовима пољских средњевековних католичких краљева, бранитеља од „руског православног утицаја“.
Меркел: За сада без претњи санкцијама Пољској и Мађарској
Десно (источно) од Украјине, нама вољена Русија, највећа православна и словенска земља. Овенчана славом, сјајним царицама и царевима, огромних градова, богата књижевношћу, културом, прелепим и уникатним црквама и манастирима какве само она може имати.
И на крају Украјина, између претходне две, која је имала ту неславну улогу да се преко ње ломе копља између запада и истока, православља и римокатоличке цркве, стварајући украјинско православље одвојено од Москве и унијатски грко-католички идентитет који није био „ни тамо ни вамо“ што би неко народски рекао. С једне стране не желећи да напусте источне обреде православља, а с друге стране прихвативши папу за поглавара уместо патријарха као остали православни свет, многе Украјинце је сврстало у ред унијата, нимало омиљених ни код Руса ни код Пољака (премда има и православних Украјинаца и то у великом броју, око). За Пољаке недовољно католици, за Русе отпадници од православне вере, Украјинци су били окренути себи и стварању свог идентитета.
Украјински безбедносни званичник погинуо у експлозији, а КИјев једва чекао да оптужи Русију! (ФОТО)
Цркве у Украјини
1. 50,44 % - следбеници Украјинске православне цркве (Кијевска Патријаршија). Ова цркве је настала 1995. године после стицања независности Украјине. Патријарх је Филарет који је био Митрополит Кијевски и све Украјине Руске православне цркве. 60 % верника ове цркве живи на западу Украјине. Ова црква која у богослужењу користи украјински језик и није призната од осталих православних цркава. (анти-руски настројени, углавном)
2. 26,13 % - следбеници Украјинске православне цркве (Московска Патријаршија) која има највећи број цркава у Украјини. Ова црква има 35 епархија и 10.875 парохија, од којих се највећи број налази у централним, јужним и источним деловима Украјине. Митрополит Владимир Кијевски има јурисдикцију унутар земље, и број свештеника износи 9.072. Ова црква у богослужењу користи руски и старословенски језик. (про-руски оријентисани)
3. 7,21 % - следбеници Украјинске аутокефалне православне цркве. Ова црква је основана 1919. године у Кијеву, забрањена је за време Совјетског периода, и поново легализована 1989. године. 70% верника ове цркве живи на западу Украјине. Због очекиваног уједињења православних цркава у Украјини, после смрти патријарха Дмитрија није именован нови, врховну црквену власт обавља Митрополит Тернополски и Подолски Методије, са којим су велике епархије: Харков-Полтава, Лавов, Ривне- Волин и Тавроја званично прекинуле комуникацију и прешле под директну јурисдикцију Васељенског (Цариградског) патријарха Вартоломеја. Ова црква у богослужењу користи украјински језик. (анти-руски оријентисана)
4. 8,02 % - следбеници Украјинске грко-католичке цркве. Настала је црква после Сабора у Бресту 1596. године са циљем да уједини православне и католичке вернике., забрањена је за време Совјета 1946. године и поново легализована 1989. године. Има око 4 милиона верника у Западној Украјини. Користи у богослужењу украјински језик. (анти-руски став)
5. 2,19 % - следбеници римокатоличке цркве. Овој цркви припадају углавном становници са пољским пореклом који живе у централним и западним деловима Украјине. Број верника је око 1 милион. Богослужење је на пољском, латинском, украјинском и руском језику. (анти-руски став, углавном)
УКРАЈИНА У ШОКУ! Морају да плате Русији дуг од 3 МИЛИЈАРДЕ ДОЛАРА!
Тако се временом а нарочито у 20.веку брусио украјински национализам који је тежио томе да се константно доказује. Први светски рат, протекао је тутњећи кроз Украјину у сукобу великих царевина које су касније нестале са светске позорнице, но Други светски рат је тај који ће посебно трасирати Украјинце ка ономе што и данас можемо видети кад је у питању понашање Кијева.
СБЕРБАНКА продала своје филијале у Украјини због блокаде и дивљања неофашиста! (ФОТО)
Иако се већина Украјинаца борила у редовима Црвене армије и совјетских партизана, велики број припадника тајних украјинских националистичких организација су основали Украјинску побуњеничку армију, антисовјетску националистичку формацију у Галицији на западу земље. С времена на време она је била у савезу са нацистима, и вршила је велике и честе масакре над Пољацима, а после рата је наставила да се бори поритв Совјетског Савеза. Користећи герилску тактику, побуњеници су нападали и терорисали све за које су сматрали да на било који начин сарађују са совјетском државом. У исто време, Украјинска ослободилачка армија, још један националистички покрет, се борио уз нацисте. Укупно, број Украјинаца који су се борили у редовима Црвене армије је био процењен на од 4,5 милиона до 7 милиона. Просовјетски партизани су бројали око 47.800 бораца на почетку окупације до 500.000 на врхунцу у 1944; а од тога око половина су били Украјинци. Бројке бораца нацистичке Украјинске побуњеничке армије нису поуздане и крећу се од 15.000 до 100.000 бораца.
ПОЉСКИ КОНЗУЛ одбрусио Украјинцима због терористичког напада док власти у Кијеву и даље ЋУТЕ!
Наиме, нарочито су западни Украјинци имали веома лош став према Стаљину и његовом систему страховладе када је земљом завладала велика глад и смртност становништва. То је Украјинце окренуло можда и највише против руског народа, па су долазак нациста у Пољску а касније и Украјину једва дочекали да остваре своје националистичке претензије. То је било свеопште славље. Украјински нацизам нимало није био наивна појава за време Другог светског рата о чему можда најбоље говори податак да су чак и логораши Јевреји у немачким концентрационим логорима знали да кажу:
- Чувајте се браћо, долазе Украјинци.
НАПАДНУТ КОНЗУЛАТ ПОЉСКЕ У УКРАЈИНИ! Украјински екстремисти поново ДИВЉАЈУ?!
Жеља за доказивањем их је водила томе да се нон стоп приказују пред немачким нацистима као „већи католици од папе“. Примењивали су такве методе мучења и убијања, да су се и сами есесовци гнушали истих.
У целу ту причу, дошли су на ред и Пољаци, тврдокорни католици да, готово увек, али нацисти и германофили никад. Како нису волели Русе, Пољаци тако нису волели ни Немце који су кроз историју увек настојали да их германизују и потчине, што су покушали и 1939. али им се није дало. Пољаци су током рата настојали више пута да подигну устанак и то су и радили, желели су слободну Пољску. Украјински фашисти тада у улози полтрона Трећег рајха, доказивали су оданост Хитлеру кроз стравичне злочине над Пољацима, само да им „фирер“ омогући да остваре снове попут оних које су сањале усташе у некадашњој квинслиншкој НДХ.
ТРАГЕДИЈА У ДОНБАСУ: Пао војни хеликоптер након судара са далеководом!
Почињени су бројни злочини над Пољацима попут покоља над око стотину хиљада Пољака у пограничној регији Волинији који су починили украјински националисти од 1943. до 1945. године. Волинија, настањена већином Украјинцима, припадала је Пољској до 1939. Злочини о којима је реч, почињени су и над женама и децом, почели су под нацистичком окупацијом и наставили се пошто су Украјину заузеле совјетске снаге. Као освета за учињено, уследили су покољи Украјинаца које су из реваншизма починили Пољаци. Историчари сматрају да је тако страдало до 20.000 људи.
ПОРОШЕНКО ПРИЗНАО: Изгубили смо Донбас!
Масовна етничка чишћења данашњих западних делова Украјине, тадашњих источних области окупиране Пољске украјински националисти на челу са Степаном Бандером и њихова оружана фракција Украјинска устаничка армија започели су у фебруару 1943. године.
Назив „Волињски масакр“ добили су због кулминације целе операције 11. јула 1943. година када је изведен симултани напад на чак 150 пољских села у Волинској области, у недељу када су Пољаци били на мисама у црквама. Пољски Институт памћења народа даје податак о 100.000 пољских жртава од 1943. до 1945. године у Украјини и говори о стотинама хиљада Пољака који су побегли тада у страху за животе у централну Пољску.
Још један РУСКИ војник погинуо у Сирији а пре СМРТИ је задужио руски народ у УКРАЈИНИ! (ФОТО)
Историчар ИПН-а Гжегож Мотика као најприближније организоване злочине навео је етничка чишћења и злочине над српским живљем у Хрватској у време марионетске Независне Хрватске Анте Павелића.
- Поступци усташа и украјинских националиста били су умногоме слични - казао је пред 73. годишњицу масакра Мотика пољској државној агенцији ПАП.
Бандеровци су немилосрдно убијали и Украјинце који су помагали Пољацима и својим животом такву помоћ платило је 384 Украјинца а уследила је пољска одмазда у којој је побијено између 12.000 и 20.000 Украјинаца, према подацима украјинских историчара.
За украјинске историчаре и после Округлог стола о тим злочинима 2003. године нема говора о геноциду већ операцију Украјинске устаничке армије и националиста тумаче као борбу за независност и реакцију на колонијалну политику предратне Пољске према Украјинцима у тим областима.
НАТАЛИЈА ПОКЛОНСКА: Кијев врши ГЕНОЦИД над сопственим народом!
Лидер владајуће пољске конзервативне странке Право и Правда Јарослав Качињски затражио је прошле године, на 73. годишњицу Волињског масакра над Пољацима у Украјини током Другог светског рата, да сви признају да су ти злочини и етничка чишћења била геноцид.
Волињски масакр био је геноцид. Не можемо да допустимо да се игноришу такви злочини над Пољацима, да се релативизују, да се приказују као нешто мање суштинско него што то изражава реч геноцид. То је био геноцид - казао је Качињски пред Спомеником жртвама Волиња у Варшави где је заједно са премијерком Беатом Шидло положио венац.
Украјински фашизам УПЛОВИО и у ЕКОНОМСКЕ воде, само је питање колико ће ПУТИН то трпети (ФОТО)
Потом је те исте године Доњи дом пољског парламента усвојио са 432 гласа резолуцију којом се признаје 11. јули као Национални дан сећања на геноцид из периода од 1943. до 1945. године ког су починили украјински националисти.
Ипак, треба рећи да су Пољаци и овај пут били коректни јер су у споменутој резолуцији признали да је било реваншизма према Украјинцима од стране Пољака, али након што су ови први извршили како Пољаци кажу, геноцид над њиховим становништвом. Украјина данас одбија да призна да је реч о геноциду па чак и да је реч о масакру већ то сматра операцијама Украјинске устаничке армије и националиста који су се борили за независност и против „колонијализма“ предратне Пољске према Украјинцима.
Путин ОПАСНО решио да Русија ЗАВЛАДА Арктиком па је већ предузео НОВЕ КОРАКЕ ка остварењу ЦИЉА!
Најдаље су спремни да оду признањем да су те операције имале унеколико елементе етничког чишцења и да одају пошту пољским жртвама што је учинио на самиту НАТО 8. и 9. јула у Варшави и украјински председник Петро Порошенко који између осталог с друге стране даје зелено светло формирању и функционисању бројних профашистичких удружења и група које величају нацизам и фашизам Степана Бандере и Трећег рајха.
Данас су потомци тих украјинских фашиста поново поред уништавања свега руског уништили камени крст посвећен пољским сељацима које је нацистичка јединица састављена од украјинских фашиста убила 1944. године. Да ствар буде гора, они су две плоче са именима жртава прекречили бојама украјинске заставе.
Путин ПРИПАЈА ВОЈСКУ суседне државе, а НИЈЕ УКРАЈИНА!
Потом је уследио недавни најновији варварски чин и испад украјинских неонациста.
Неидентификовани нападачи су пре недељу дана напали конзулат Пољске у западном украјинском граду Лутску, при чему су оштећени кров и прозори. Након овог догађаја Министарство спољних послова Пољске позвало је на разговор украјинског амбасадора у Пољској и упућена је протестна нота Кијеву, док украјинска полиција ни прстом није макнула да разреши овај немили догађај.
Још један напад на РУСЕ јер су УКРАЈИНЦИ ПРЕКИНУЛИ довод ВОДЕ за становнике ЛНР-а!
С обзиром да се Украјина упустила у ратну авантуру против сопственог народа на истоку земље и отворено стала у гард Русији и њеном председнику Путину с ким је могла да одржи добре односе који никад више неће бити такви, Украјина се дистанцирала од свега руског изгубивши легитимитет у руском народу. Потом се окренула Западу за помоћ у рату са „руским терористима“ на истоку земље. Помоћ је добијала по систему „кап по кап“ што је итекако недовољно да парира руској сили. НАТО је слао какву такву помоћ. Међутим, доласком новог америчког председника, питање је да ли ће уопште Кијев добити наклоност какву је имао у време Обамине администрације. По свему судећи, Пољаци иако су у НАТО алијанси, нису много вољни изаћи у сусрет својим источним суседима Украјинцима упркос томе што директива из Брисела неки пут тако налаже. Очи НАТО чланице Пољске сада су упрте углавном у Калињинградску област Руске Федерације од које страхују, док их за Украјинце по свему судећи није брига, већ се укључују да би се додворили првенствено Вашингтону у кога се највише и уздају.