НАУЧНИЦИ УЛАЗЕ У "НЕМАЧКИ ВУХАН": Оно што пронађу може СПРЕЧИТИ појаву другог таласа корона вируса
Током наредних недеља Хајнсберга ће постати својеврсна лабораторија за проучавање вируса који ће водити стручњаци за вирусе и тим од 40 студената медицине.
Немачки научници најавили су прво истраживање о начину на који се шири корона вирус и како се може обуздати користећи најгоре погођени округ у земљи као "живу лабораторију".
Волонтерски тим Меридиана обишао најугроженије у Белој Цркви
Због короне провео чак 30 ДАНА на распиратору: "Пробудио сам се у БЕЛОЈ СОБИ...имао сам луцидне и живописне снове"
СРБИ ИМАЈУ ОТПОРНИЈЕ ГЕНЕ?! Шок откриће белгијских научника: Ево зашто на Балкану најмање људи умире од короне
Вирус се проширио на 250.000 становника Хајнсберга, округа у Северној Рајни-Вестфалији која се граничи са Холандијом, више него било где у Немачкој, са 1.281 потврђених случајева и 34 смртна случаја.
Више од 550 људи до сада се излечило, пренели су светски медији.
Ширење вируса у Хајнсбергу, који је добио надимак "немачки Вухан" по кинеском граду у коме се појавила глобална пандемија, наступило је две до две и по недеље пре него у остатку земље.
Током наредних недеља округ ће постати својеврсна лабораторија за проучавање вируса који ће водити стручњаци за вирусе и тим од 40 студената медицине.
Студија ће бити рађена на групи од 1.000 људи који су изабрани јер представљају репрезентативни узорак за немачко становништво у целини.
Резултати ће бити искоришћени за стварање плана за начин на који ће се Немачка односити према вирусу у наредних неколико година, рекао је професор Хендрик Стрек, главни стручњак за вирусе са Универзитета у Бону.
Научници ће ући у 500 домаћинстава, као и у вртиће и болнице, како би проучили како се шири инфекција.
Они ће сагледати сваки аспект свакодневног живота, од мере у којој га деца преносе одраслима, како се шири унутар породице - од мобилних телефона до квака на вратима, шољама и даљинским управљацима телевизора - до тога да ли их кућни љубимци могу ширити и да ли се преноси преко одређене врсте хране.
- Ако постоје начини за спречавање ширења болести у нашем окружењу, желимо да знамо какви су, са циљем да откријемо како се можемо слободно кретати у околини - рекао је Стрек.
- На основу наших открића моћи ћемо да дамо препоруке које политицари могу да користе приликом доношења одлука - закључио је Стрек.