РУСИ И КИНЕЗИ ДОГОВОРИЛИ ПРОИЗВОДЊУ СПУТЊИКА В: Милиони доза крећу широм света, познато и када!
Русија и Кина договориле производњу више од 60 милиона доза Спутњика В која би требало да почне у мају
Руски фонд за директне инвестиције (РДИФ) договорио је сарадњу са кинеском компанијом Шенжен Јуансинг која би требало да се огледа у производњи више од 60 милиона доза Спутњик В вакцина на простору Кине.
КРАЈ ШЕСТОДНЕВНЕ ЕПОПЕЈЕ: Суецки канал поново проходан за саобраћај бродова
СПРЕМА СЕ ОФАНЗИВА НА ДОНБАС? Командант украјинске војске открио добро чуване планове
ЦРНИ КОРОНА ОБЛАК НАДВИО СЕ НАД СВЕТОМ: Пандемија немилосрдна, оболелих премашио 128 милиона
Производња руске вакцине у кинеским погонима требало би почети у мају ове године, а како су навели из Руског фонда за директне инвестиције, ширење капацитета за производњу, допринеће и знатно лакшој дистрибуцији руске вакцине која је до сада одобрена у 57 држава света.
- Руски фонд за директна улагања и Шензен Јуансинг договорили су се о сарадњи на производњи преко 60 милиона доза прве регистроване вакцине против коронавируса. Ова количина вакцина биће довољна за вакцинацију преко 30 милиона људи. Комерцијална производња требало би да започне у мају 2021. године - навели су из РДИФ-а.
Директор Руског фонда за директне инвестиције Kirill Дмитриев изјавио је како ће договор између Русије и Кине значајно убрзати производњу вакцине која је све траженија на светском тржишту.
- Спутњик В једна је од најбољих вакцина против коронавируса на свету. Сарадња са Шензен Јуансинг омогућиће нам производњу Спутњик В у Кини, повећавајући тако капацитете за производњу чиме ћемо обезбедити додатне дозе вакцина у времену када расте глобална потражња за руском вакцином - рекао је Дмитриев.
Тренутно, Спутњик В одобрен је у 57 држава широм света. Поред Кине, РДИФ обезбедио је производњу вакцине и у другим државама света.
Између осталог, руска вакцина производиће се и у Србији, тачније на Институту "Торлак", чиме би Србија требало да посатен регионални центар за производњу Спутњик В вакцине што би требало државама регије олакшати набавку ове вакцине.