СЛУЧАЈНОСТ ИЛИ?! За 7 ДАНА срушили се РУСКИ и ИРАНСКИ АВИОН и одвели у смрт све ПУТНИКЕ
Шта је заједничко двема несрећама?
У претходних недељу дана два авиона, руски и ирански, срушила су се, а сви у летелицама су погинули. За ирански авион се претпоставља да је реч о 20 година старом авиону типа АТР 72-500. Руска компанија "Саратов ерлајнс", која је власник срушеног авиона, 2015. године нашла се на црној листи превозника који нису имали дозволу за обављање међународних летова, али је на истој листи и иранска компанија "Асеман ерлајнс".
Прочитајте и:
Путнички авион који је летео из Техерана ка граду Јасуџ на југозападу Ирана, срушио се и свих 66 путника и чланова посаде је погинуло. У несрећи која се догодила недалеко од Москве, само неколико минута након полетања авиона, живот је изгубило свих 65 путника и шест чланова посаде.
У Ирану се догодило неколико авионских несрећа у задњих неколико деценија. Техеран није могао да купује нове летелице, као ни делове од Запада због санкција УН-а. Пошто је 2015. године постигао нуклеарни споразум са светским силама, Иран је потписао уговоре с "Ербасом" и "Боингом" због куповине већег броја путничких авиона.
Када је у питању руска компанија "Саратов", казна је уследила на лету за Анталију, 19. јула 2015. године, када је ненајављена инспекција Руске федералне авио-транспортне агенције, у кокпиту затекла људе "који нису смели ту да буду".
Међу погинулима и ДЕТЕ: Нема преживелих у паду руског авиона
Компанија је тада санкционисала велики број запослених и увела додатна правила која се тичу безбедности како се исте грешке не би понављале, а забрана за обављање међународних летова је укинута наредне године. Иначе, "Саратов ерлајнс" и није тако позната компанија ван граница Русије, а како показују последњи статистички подаци, не налази се ни међу првих 10 тамошњих авио превозника.
Компанија је основана 1931. године под именом "Саравиа" као део "Аерофлота" и под тим именом је пословала све до 2013. године.
Ово је тренутак када руски путнички авион НЕСТАЈЕ са радара: Ужасавајући снимак (ВИДЕО)
Како наводи TASS, авион који се срушио, произвела је украјинска компанија "Антонов" 2010. године и могао је да прими 85 путника.
Од 2015. године, када га је преузела компанија "Саратов ерлајнс", па до 2017. године, летелица је више времена провела у хангару због недостатка резервних делова. Несрећа која се догодила 11. фебруара је друга у којој је учествовао авион типа "Ан-148". Прва се десила 2011. године током пробног лета у региону Белгород у Русији, када је погинуло свих шест чланова посаде, укључујући и два пилота из Мјанмара.
Срушио се ПУТНИЧКИ АВИОН након полетања из Москве, сви путници МРТВИ
Компанија "Саратов ерлајнс" приземљила је све авионе "Антонов-148" и обуставила њихове летове после пада летелице, саопштила је Прес служба те компаније, прецизирајући да таквих авиона има шест.
У саопштењу се наводи да је "Антонов-148" у јануару ове године прошао Ц контролу те да су сви делови мотора, каросерије и крила тада темељно испитани и истиче се да је уочи полетања из Москве авион прегледан и није установљен никакав недостатак.