У КИНИ СЕ ВИШЕ НЕ УМИРЕ ОД КОРОНЕ: Шта је са новим случајевима заразе?
Кина је пријавила нова 144 случаја коронавируса
Званичници у Кини пријавили су највећи нови број дневних случајева ковид-19 у последњих 10 месеци, а због тешке епидемиолошке ситуације на североистоку земље више од 28 милиона људи је у карантину.
НИЖУ СЕ ЦРНИ РЕКОРДИ: Број преминулих у свету достигао два милиона, паника због нових сојева вируса
НЕСВАКИДАШЊА НЕСРЕЋА УСРЕД ЊУЈОРКА: Аутобус виси са надвожњака, повређено најмање седморо људи (ФОТО/ВИДЕО)
КОРОНА НЕ ПРЕСТАЈЕ ДА ПУНИ ГРОБЉА: Сви пацијенти умрли, локалне власти очајне, копа се масовна гробница
Укупно 144 нових случаја ковид-19 пријављено је у Кини у четвратак, наводи се у саопштењу Националне здравствене комисије, што је највећи дневни број након 202 забележена случаја 1. марта прошле године, преноси Ројтерс.
Државна комисија саопштила је да је 135 нових случајева локалних инфекција, од којих 90 у провинцији Хубеј у близини Пекинга, која је најтеже погођена у последњем таласу.
Забележено је још 43 случаја у североисточној провинцији Хејлунгђанг, а провинције Гуангси и и Шенси пријавиле су по један нови потврђени случај.
Укупан број потврђених случајева ковид-19 у Кини сада износи 87.988, док је број преминулих непромењен - 4.635.
Овај нови ковид-19 талас се дешава у тренутку када је тим истражитеља Светске здравствене организације (СЗО) допутовао у Кину, како би утврдио порекло пандемије која је до сада убила скоро два милиона људи широм света.
Делегација СЗО, која је каснила са доласком због одбијања Пекинга да им одобри улазак у земљу, и јуче је наишла на проблем, пошто је двоје чланова тима заустављено у Сингапуру након што су тестови показали да имају антитела, док су остали из делегације у карантину у Вухану, у којем ће остати две недеље, након чега ће почети истраживања.
Укупан број случајева ковид-19 и даље је испод онога што је Кина имала у јеку избијања пандемије почетком 2020. године, али забринутост због новог таласа широм земље расте како се приближава прослава кинеске Нове године у фебруару, када се очекује и већи број путовања током празника, а власт апелује на становништво да остане код куће.
Заменик генералног директора кинеске железнице Ли Венкин очекује око 296 милиона путника у железничком саобраћају током новогодишње паузе, известила је у петак Синхуа, у поређењу са 410 милиона колико је било у 2019. години, када последњи пут није било већих ограничења за путовања током празника, наводи агенција.