УСКОРО ИМ СТЖЕ ВАКЦИНА: Ова држава је наручила 25 МИЛОНА доза "Спутњика В"
Више од 50 земаља Блиског Истока, Азије, Латинске Америке, Европе и Заједнице Независних Држава жели да купи руску вакцину против вируса корона
Руски фонд за директне инвестиције и једна од водећих фармацеутских компанија Египта "Фарко" склопили су споразум о испоруци 25 милиона доза вакцине против вируса корона "Спутњик В" Египту, наводи се у саопштењу Фонда.
БРАЋА РУСИ НИШТА НЕ ПРЕПУШТАЈУ СЛУЧАЈУ: У Москви почела друга фаза вакцинације против короне
БРОЈ ПРЕМИНУЛИХ У СВЕТУ ДОСТИГАО КРИТИЧНУ БРОЈКУ: Више од милион људи изгубило битку са корона вирусом
ПУТИН ЋЕ ПРИМИТИ РУСКУ ВАКЦИНУ: Председник Русије вакцинисаће се пре путовања у Јужну Кореју
- Споразум ће подржати напоре египатског Министарства здравља да земљу обезбеди вакцином против вируса корона. Захваљујући споразуму између РФПИ и "Фарко" 25 одсто становништва Египта ће имати приступ вакцини "Спутњик В". У будућности је планирано да се дистрибуира у суседне земље Египта - саопштено је из РФПИ.
Споразум је склопљен преко кључне оперативне подружнице компаније "Биоџенерик фарма".
На тај начин, Египат ће обезбедити разнолики пакет вакцина против вируса корона, који ће укључивати и вакцину засновану на хуманом аденовирусу. Ова платформа је добро проучавана деценијама, а њена безбедност је доказана у више од 75 међународних научих публикација и више од 250 клиничких тестирања, истичу из Фонда.
- Становници Египта ће добити вакцину направљену на платформи која нема дугорочне негативне последице по здравље, укључујући могућу појаву рака или опасности по репродуктивну функцију. Очекујемо да ће све већи број земаља укључити "Спутњик В" у портфељ вакцина против вируса корона у наредним седмицама - саопштио је генерални директор Фонда Кирил Дмитријев.
Више од 50 земаља Блиског Истока, Азије, Латинске Америке, Европе и Заједнице Независних Држава жели да купи руску вакцину против вируса корона.
Министарство здравља Русије је у августу регистровало прву вакцину на свету за превенцију ковида 19, коју је развио Научно-истраживачки центар за епидемиологију и микробиологију "Гамалеја" и произвео заједно са Руским фондом за директне инвестиције. Вакцина је названа "Спутњик В".