БЕСПЛАТНЕ ПРОЈЕКЦИЈЕ ФИЛМОВА: Пред младим Новосађанима дечије теме током априла и маја
У оквиру пројекта “Еуропеан Филмс фор Next Генератион”, који се реализује са циљем креирања одрживог модела за привлачење младе публике и промоцију европског филма, током априла и маја биће организоване бесплатне пројекције дечијих играних филмова за старије основце, и европских документараца за ученике средњх школа у Новом Саду.
Селекцију дечјих играних филмова чини пет филмова, који сваки на свој начин комуницирају са децом говорећи о темама које су њима блиске.
Француски филм “Мала мама” се поетичном прецизношћу осврће на важан моменат транзиције из детињства у одрасло доба и кроз јединствено емоционално искуство истражује моћ сећања и маште.
ИЗНЕНАЂЕЊЕ ЗА ГЛЕДАОЦЕ: Специјална пројекција филма "Бисер Бојане", са посетом екипе филма
РИМЕЈК ПОСЛЕ 50 ГОДИНА: Пројекција филма "Љубавни случај или трагедија службенице ПТТ" у Дому омладине
ЕКСКЛУЗИВА У СРБИЈИ: ХФР 3Д пројекција филма "Хобит: Битка пет армија"
“Моје невероватно лето са Тес” је филм холандско-немачке продукције који нас води у бајковиту земљу пешчаних дина, тамноплавих обала тиркизног мора и усамљених колиба разбацаних по острву, где случајни познаници Сем и Тес заједно проводе узбудљиво и невероватно лето.
Како ћерка може да буде ослонац свом оцу на новом и непредвидивом путу којим је кренуо, да га једина подржава верује да он у себи носи таленат, говори филм “Мој тата хот дог”.
Прича о првим симпатијама и о томе шта је све дечак спреман да уради да освоји срце девојчице, тема је шведског филма “Бертов дневник”.
У понуди дечијих играних филмова је и домаћи филм “Лето када сам научила да летим”, који прати Софију на наизглед досадном летовању са својом баком.
Селекција европских документараца намењених средњошколима садржи филмове које у документарној форми настоје да младим људима испричају различите животне приче.
Филм “Скок” је прича о задивљујућем животном „цомебацку” кошаркашице Наташе Ковачевић која је са деветнаест година изгубила ногу, али и њеној мисији да код других људи, сличних судбина, пробуди борбени дух и мотивацију да се преброде наизглед непремостиве препреке.
Редитељ Филип Чоловић у филму “Потреба за мржњом” истражује корене безразложног насиља које је довело до убиства његовог брата али и многих других младих људи, истражује како се ствара и шири мржња, и како смо као друштво лако пристали на насиље која нас окружује.
Осврт на страдање око 90.000 српских заробљеника током Првог светског рата у аустроугарским логорима на подручју данашње Чешке, од којих се 7.000 њих никада није вратило својим кућама, тема је филма “Седам хиљада душа”, који може бити одлична допуна часовима историје.