Све што нисте знали о ЛЕВОРУКИМ ЉУДИМА
Право тестирање обавља специјалиста.
Стручњаци тврде да се последњих 100 година број леворуких особа готово учетворостручио и сматра се да око 12 одсто становништва данас пише левом руком.
Палата сећања: Трик после кога ћете постати ШАМПИОН У ПАМЋЕЊУ!
Обично се поставља питање шта је узрок леворукости, али научници немају јединствен одговор. Неки стручњаци сматрају да се леворукост - деснорукост одређује још у пренаталном периоду, јер се зна да се у породицама које имају бар једног леворуког родитеља 10 до 12 пута чешће рађају леворука деца.
За ове делове тела сигурно нисте знали да постоје!
Водећа рука се одреди природно до четврте, односно пете године живота.
У игри и животу, не скрећући пажњу детета, може се проверити којом руком дете црта, држи четкицу за зубе, којом руком се чешља, гађа лоптом, ставља коцке, кад гура аутић, облачи лутку, брише гумицом, коју руку прву ставља у рукав када се облачи... Ако дете у девет од десет таквих ситуација користи леву руку, може се претпоставити да је леворук.
Уколико је потребно, право тестирање може обавити специјалиста, јер је познато да мозак човека има две половине које нису идентичне.
Ако је развијенија лева половина мозга, особа је дешњак, а ако је развијенија десна страна мозга, особа је леворука.
Деснорук човек обично нема проблема кад треба да одреди која му је десна рука, док за леворуког то није случај. Тешкоће у просторној оријентацији у животу и на папиру честа су одлика леворуких.
Добар разлог да читаш књигу бар 30 минута дневно
Вероватноћа да се појави писање као у огледалу је преко 80 одсто код леворуке деце узраста од 5 до 7 година. Познато да је Леонардо да Винчи писао као у огледалу и с лева на десно.
СИГУРНО сте бар једном доживели "ДЕЖА ВИ", али знате ли ЗАШТО нам се то дешава?!
Такође, леворуки су темпераментни, нестрпљиви и често раде, а да не промисле и имају потребу за смењивањем активности, јер тешко издржавају присилу.
Истаживања научника из Аустралије показала су да су леворуки људи у стању су да размишљају брже када, на пример, играју компјутерске игре или се баве неким спортом, а успостављање веза између леве и десне мождане хемисфере брже је код леворуких.