Откривамо: 7 митова о с*ксу које смо научили у младости, а уопште нису тачни
Да ли сте знали?
Амерички центри за контролу и превенцију болести процењују да више од 96 посто тамошњих тинејџера током школовања добије неку врсту формалног сексуалног образовања пре навршене 18. године живота.
Многе школе у САД-у своје наставне програме темеље на доказаним информацијама, али систем није беспрекоран. На пример, из сексуалног образовања изостављени су важни подаци о LGBTQ заједници. Осим тога, многе дезинформације до младих долазе путем часописа, ТВ емисија, филмова, од вршњака…
Понашање, шале, па чак и одећа могу да открију: ПЕТ знакова да ваш партнер има ТАЈНИ ФЕТИШ!
Имате проблем у ЉУБАВИ? Можда поседујете неке ЛОШЕ особине: Са ОВАКВИМ ЖЕНАМА мушкарци не желе везу!
Изненадићете се: Жене размишљају о сексу сваких...
7 чињеница о сексу које неки одрасли верују, а уствари нису тачне:
Можда је та тврдња начин плашења тинејџера како би избегавали секс или барем користили заштиту, али плодност варира од особе до особе, а незаштићен секс не мора увек да заврши трудноћом.
Жена може затруднети само када овулира, што се догађа једном месечно. Током тог процеса се ослобађа зрело јајашце које сперма може да оплоди у року од 12 до 24 сата – тада може доћи до трудноће.
– Али, чак и незаштићен секс током тог периода резултира трудноћом у 20 одсто случајева – појаснила је др. Морин Велихан из Центра за сексуално здравље и образовање.
Осим тога, ваља имати на уму и да плодност жене почиње опадати у њеним касним 20-им годинама, тако да се вероватноћа за трудноћу почиње смањивати.
Постоји теорија да ће жене које проводе пуно времена заједно попут цимерки, колегиница или најбољих пријатељица, на крају ускладити своје менструалне циклусе тако да се појаве у исто време. Наука никада није потврдила ту тврдњу.
– Истраживачи нису пронашли нити један механизам у женским телима који би омогућио такву синхронизацију – рекла је гинеколог др. Јен Гунтер.
– Не изненађује ме када чујем како жене лажирају оргазме док су са својим мушким партнерима – објаснила је др. Гунтер. Каже како истраживачи, који су у последње време проучавали тематику Г тачке, нису успели да пронађу ово посебно место које је 1950. године наводно пронашао немачки истраживач Ернст Графенберг.
Др. Гунтер сматра како је вероватно Gräfenberg погрешно протумачио друге делове женских гениталија, попут живчаних завршетака клиториса па то навео као наизглед ново откриће Г тачке.
– Доњи дио вагине, близу уретре, ствара сјајан осећај код многих жена јер је то стимулација приступа клиторису, али ипак је потребна правилна стимулација. То није прекидач за укључивање и искључивање – додала је.
Кроз прошлост су се полне болести користиле како би плашили младе и одвраћали их од секса.То су методе образовања које стигматизују људе са сексуално преносивим болестима попут кламидије, сифилиса, гонореје и ХИВ-а.
Ове полно преносиве болести се могу излечити или лечити лековима како би се спречило да их оболела особа шири на сексуалне партнере.
Осим тога, ту су кондоми које сватко може лако набавити и користити те тако смањити ризик од ширења сексуално преносивих инфекција. Такође, стручњаци препоручују редовну контролу и тестирања на полно преносиве болести.
Америчка влада је 1981. започела са финансирањем рекламирања апстиненције према Закону о породичном животу адолесцената, а према којем школе још увек могу ‘рекламирати’ суздржавање од секса као једини начин спречавања трудноће и полно преносивих болести све док се директно не позивају на било коју религију.
Потпуно суздржавање од секса засигурно је једини 100 посто делотворан начин спречавања трудноће, али за већину људи ова метода контрацепције није реална и ретки је се придржавају.
Други облици контроле рађања, попут пилула, контрацепцијских имплантата, кондома итд., врло су делотворни док у исто време омогућавају људима да уживају у сексу. На примјер, имплантат је чак 99,9 одсто делотворан, а пилула између 92 и 97 одсто.
Истина је да више сексуалних партнера може повећати шансу од добијања полно преносивих болести, али и овде постоје начини да се та могућност сведе на минимум тако да се, рецимо, баш увек користе кондоми. Идеја да секс изван брака или секс са више партнера чини некога прљавим, своје коријене не вуче из науке већ из религијског концепта чистоће.
Једна жена је на Твитеру написала како су је учили да жене ослобађају хормон везивања за време секса који мушкарци не ослобађају.
– По тој теорији у женама се развијају посебни осећаји сваки пут када угледају пенис, тако да дефинитивно не бисмо требале практиковати секс пре брака или ћемо завршити тако јадно да ћемо се морати окренути секуларизму и дрогама – написала је.
Истина је да жене током секса ослобађају хормоне среће попут допамина и окситоцина, али исто је и код мушкараца. Разлог томе је тај што ти хормони долазе из мозга, а не из гениталија, преносе медији.
"Извадила сам га и лизнула!" Разбеснела је мушкарца, а он јој ПОЦЕПАО ГАЋИЦЕ и осветио се НА БРЗАКА!