ЖЕНЕ, ЈЕСТЕ ЛИ ЗНАЛЕ ОВО? Постоје велике разлике између ОМЛЕТА и КАЈГАНЕ, ево и које!
Није свеједно...
Можда сте мислили да између омлета и кајгане нема разлике, али грешите. Није свеједно ни колики тигањ користите, ни на којој температури пржите, али ни како додајете јаја. Ово су препоруке стручњака:
ЖЕНЕ ОТКИДАЈУ НА ЊИХ! Се*си фрајери српске естраде у улози ТАТЕ (ФОТО)
Омлет
Величина тигања је од пресудне важности, не сме да буде премали јер ће омлет бити сувише дебео, али ни превелики. Идеалан пречник тигања за омлет од 2-3 јаја је 15 цм. Нека се тигањ добро загреје, затим додајте уље или путер, па тек онда јаја која сте претходно умутили у чинији. Кад их убаците у тигањ, више нема мешања. Важно је знати када да станете, у овом случају док је омлет још жив. Доњи део треба да буде чврст, а горњи да изгледа влажно јер кад омлет скинете са ватре, још ће се крчкати. За припрему вам није потребно више од минут-два. Ако додајете омлету још неки састојак, нека буде на собној температури.
НИЈЕДНА ЖЕНА НЕ БИ СМЕЛА ТО ДА ДОЗВОЛИ: Каћа се појавила на догађају у ПОЦЕПАНИМ чарапама! (ФОТО)
Кајгана
Стрпљење је кључна реч кад припремате кајгану. Узмите мали тигањ и пржите на средњој температури, у супротном јаја ће се исушити. Јаја разбијте директно у тигањ, додајте со и мутите виљушком. А пре тога, виљушку намажите белим луком што ће кајгани дати посебан укус, саветовао је отац модерне западне кухиње Огаст Ескофер. За разлику од омлета, кајгани се не додају други састојци, али тајминг је и овде важан, смеса не треба да буде хомогена, већ да се на крају јасно виде беланца.