Четири ствари које ће ти помоћи да се ослободиш ЗАВИСНОСТИ ОД ШЕЋЕРА! Друга је посебно ВАЖНА!
Није на одмет знати...
Зависност од шећера је један од најчешћих проблема данашњице. Услед многобројног избора грицкалица, слаткиша, сокова и томе сличног, људи несвесно постану зависни од што већег уноса шећера.
Међутим, уколико желите да направите неку промену за своје здравље, смањење уноса шећера би био добар начин како да почнете.
ЈАЧА КОСУ, А ПОМАЖЕ И КОД ЗАНОКТИЦА: Ова природна маска од МАЈОНЕЗА мора постати део твоје бјути рутине!
ПРАВИ ЕЛИКСИР ЗДРАВЉА: Спој ове две намирнице ЈАЧА ИМУНИТЕТ и ослобађа упорног КАШЉА!
КАМЕНАЦ КАО РУКОМ ОДНЕСЕН: Ево како да очистите КУВАЛО ЗА ВОДУ у само ДВА потеза! (ВИДЕО)
- Просечан човек из земаља западног света за годину поједе између 60 и 70 килограма рафинисаног шећера, а током живота око пет тона! Резултати прикупљени тестирањем на животињама показују да након уноса великих количина шећера долази до промена у мозгу које су врло сличне онима које се јављају након конзумирања наркотика - каже нутриционисткиња Наташа Ђукић и открива на који начин можете да се ослободите зависности од шећера:
Јак и добар доручак
Побрините се да ваш доручак садржи добре масти и протеине, да не би било падања шећера у току дана. Цимет је нарочито погодан уз доручак, са базним житарицама или у шољи бадемовог млека. Он регулише и шећер и холестерол у крви и делује антивирусно. Не улећите у прву продавницу кад вам "падне" шећер и не купујте прво што дохватите, већ увек држите при руци неку здраву ужину.
Спавајте довољно
Истраживања су показала да правилан сан смањује потребе организма за шећером и неутралише рад хормона који изазивају апетит.
Вежбајте и хидрирајте се
Свако ко се бави вежбањем зна колико је заправо смањена потреба за шећером после тренинга и колико је ниво инсулина стабилан. Дехидрираност може изазвати потребу за шећером и угљеним хидратима. Телу тада недостају минерали и нутријенти и оно ће очајнички тражити да их надокнади на било који начин.
Пазите шта пијете
Сви знамо да једна лименка газираног пића садржи количину препорученог шећера за цео дан, али јесте ли погледали етикету на свом омиљеном енергетском напитку? Шећер је обично други главни састојак, а многи садрже више шећера него газирана пића.
Шта смемо да једемо?
Уместо слаткиша и слатких напитака, боље бирајте воће, поврће или интегралне житарице. Иако и они имају шећер - јабука може имати око 20 грама шећера, банана 14 грама, а слатки кромпир око 7 грама, они имају нешто што слаткиши немају: вредна влакна која могу да утоле осећај глади и подстакну тело да упија шећер из воћа. Воће и поврће такође дају вредне нутријенте попут витамина, минерала и других хранљивих материја уместо калорија.
Постоје и друге замене уз помоћу којих можете смањити шећер. Уместо готових прелива за салату, користите маслиново уље, црвено винско сирће, италијанске зачине и бели лук.