НИЈЕ САМО НЕДОВОЉНА ХИДРАТАЦИЈА! Ове ТРИ НАВИКЕ озбиљно НАРУШАВАЈУ ЗДРАВЉЕ у току топлих ЛЕТЊИХ дана
Обратите пажњу!
Лето је време које волимо да прводимо безбрижно, забављајући се и не мислећи много о свом понашању. Често дамо себи одушка, поготову на одмору, не мислећи о негативним последицама. Издвојили смо само 3 навике које иако делују безазлено, могу да проузрокују здравствене тегобе, нарочито с бубрезима.
Ово је КОД СРБА најређа КРВНА ГРУПА: Људи који су ОТПОРНИ на ИНФЕКЦИЈЕ, имају изузетан имунитет, али и НАРАВ
"Плакала - РАЗБИЈЕНА НА КОМАДЕ!" Далила и Цар ВЕЧЕРАС ЗАЈЕДНО у емисији, а Драгојевићка се сада ОГЛАСИЛА
Недовољан унос течности
Мала количина попијене течности штети нашем телу не само лети, већ и у било које друго време. Оптимална количина обично би требало да буде 1,5-2 литра, а по врућинама и 2,5-3 литра. Ако се не придржавате овог правила, ризикујете да, на првом месту, дехидрирате, а такође и да добијете камен у бубрегу.
Превише шећера
Заборављамо да се шећер налази у производима око нас. Због тога је врло лако изгубити контролу над количином шећера коју конзумирамо на дневном нивоу. Сва газирана пића са шећером богата су фруктозом. Ово је једна од главних намирница које доводе до гојазности. То, последично, доводи до повећања крвног притиска и оштећења бубрежне функције. Фруктоза такође повећава ризик од развоја камена у бубрегу. Уместо газираног пића, боље је да узмете воду са лимуном. На тај начин ћете се боље хидрирати и смањити киселост свог организма.
Немењање купаћег костима
Иако је пливање здраво, а и вода нема штетних утицаја на тело, многи се током лета опусте и не примаћују да седе у мокром купаћем костиму. То се поготову односи на даме, које су у повећаној ризику, због специфичности своје анатомије и близине мокраћног и вагиналног канала. Мокар купаћи и топлота су идеална подлога за развој гљивичних инфекцијама. као и инфекција уринарног тракта, што такође може да доведе до обољења бубрега.
БОНУС ВИДЕО/ Завирите на журку "Задруге 5" без цензуре