Ове врсте тканина НИКАДА НЕ СМЕТЕ ПРАТИ СА ОМЕКШИВАЧЕМ, а ово је разлог ЗАШТО
Овако пропадају влакна и одећа врло брзо изгледа старо и похабано....
Када одећи желимо да дамо мало финог мириса и пуно мекоће, онда користимо омекшиваче. Они ће уистину омекшати тканину, редуковати статички електрицитет и додати мирис нашем рубљу. Међутим, неке тканине не би смеле да се перу омекшивачем. У питању су следећи материјали и тканине.
1. Тканине од микровлакана: Захваљујући чврстим испреплетеним нитима, тканине од микровлакана изразито су издржљиве и имају сјајна упијајућа својства. Ако их третирате омекшивачем, полако ћете уништити њихову делотворност и скратити рок трајања влакнима.
ПРОПАДАЛЕ СУ ОД КАМЕНЦА: Намазала СЛАВИНЕ овом намирницом, заблистале као нове, а ЧИСТИ И ФИЛТЕРЕ
На ову воћку многи забораве, а прави је ПРИРОДНИ ЛЕК: Богата ГВОЖЂЕМ, а чак су јој и листови ЗДРАВИ!
2. Спортска одећа: Већина спортске одеће технолошки је прилагођена јаком знојењу тј. упија зној са коже и хлади вас током физичке активности. Омекшивач на њима оставља слој који их спречава у апсорбирању телесних течности.
3. Одећа од незапаљивих тканина: Многа радна одела са разлогом су направљена од посебних тканина отпорних на пожар – штите од ватре на местима где сте изложени потенцијалном пожару. Не третирајте их омекшивачем јер он негативно делује на њихово својство отпорности на ватру и напослетку их чини запаљивима. 4. Пешкири: Сви волимо мекане и миришљаве пешкире, али омекшивач их спречава у њиховој главној функцији – апсорпцији. Баш као и код спортске одеће, омекшивач на пешкирима оставља танак слој воска због којег више не упијају воду како би требало. Уосталом, без проблема их можете учинити меканима и без употребе омекшивача.