Ovo je Palmino rodno selo na koje je toliko bio ponosan: Evo kako je pričao o svome detinjstvu i životu - Sa sedam godina već vozio traktor i orao njivu (FOTO)
Sinoć je u 64. godini, posle kraće bolesti, umro Dragan Marković Palma.
Naime, ekipa televizije "Pink" posetila je pre nekoliko godina rodno selo Dragana Markovića Palme, a poznato je i da je on u ovom mestu živeo pod istim krovom sa ženom, sinovima, snajkama i unucima.
U pitanju je Končarevo nadomak Jagodine, gde je Palma proveo najlepši period svog života, a detinjstvo mu se u velikoj meri razlikovalo od druge dece.
- Proizvodili smo cigle, šećernu repu, čuvali bikove, krave... Dosta sam radio. Kažem ocu: "Hoću da idem na more, drugovi idu, a ja ne idem". Kaže mi on: "Mi moramo da radimo, ali... Kad ti budeš išao, oni neće moći da idu" - prisetio se Palma i dodao da su se očeve reči obistinile.
- Detinjstvo ne pametim po igračkama, kada sam imao sedam godina znao sam da vozim traktor i orem. To sam jedva čekao da naučim - pričao je Palma.
Nije hteo da živi u gradu
I dok veliki broj ljudi jedva čeka da pobegne iz sela u grad, to nije bio slučaj sa Palmom, koji je za ostanak u Končarevu imao jake razloge.
- Ja sam sin jedinac, otac mi je umro kada sam imao 23 godine i nisam hteo majku da ostavim samu na selu. Selo Končarevo je najlepše selo u Srbiji - rekao je Palma, a onda otkrio kakav je bio đak:
- Bio sam vrlodobar, ali sam imao dobre ocene iz matematike, fizike. Voleo sam školu, posebno srednju. Najteže mi je padao Sveta, nastavnik fizike - ako ne napišete domaći, sredom nas otera ispred kapije da učimo, a tada je pijačni dan, pa svako ko nas vidi zna da smo nešto zabrljali. Nemam fakultet, žao mi je zbog toga, ali imam životni fakultet i sve sam u životu radio, retko kad sam napravio grešku - iskren je bio Palma za "Pink".
Biografija Dragana Markovića Palme
Palma je rođen 1960. godine u Končarevu, a završio je srednju školu učenika u privredi (ŠUP).
On je bio privatni preduzetnik i vlasnik kompanije "Palma". Posedovao je televiziju "Palma plus", kik-boks klub "Palmini tigrovi", te je vodio fond "Treće dete".
Palma je proglašen za najboljeg menadžera i preduzetnika Srbije u 1995.godini. Poslovnu karijeru započeo je pomažući ocu da peče ciglu, ne bi li kasnije počeo da iznajmljuje šatore za svadbe. Malo potom, Marković kupuje kamion i počinje da se bavi prevozom uglja. U tom poslu postao je monopolista u snabdevanju sindikata Fabrike kablova, te je potom ugljem snabdevao i vosjku SRJ.
Zoo-vrt u Jagodini otvorio je još 2006. godine.
U politički život uključio se devedesetih, tačniije 1993. godine, kada sa Željkom Ražnatovićem Arkanom i Borislavom Pelevićem osniva Stranku srpskog jedinstva, a 1998. postaje potpredsednik stranke. Na izborima 2000. godine izabran je za republičkog poslanika sa liste SSJ, a u toj stranci ostaje do 2003. godine.
Tokom 2004. osniva stranku Jedinstvena Srbija, koja osvaja najviše glasova u Jagodini i Pomoravlju, a koja je na parlamentarnim izborima 2007. godine ušla u koaliciju sa Demokratskom strankom Srbije i Novom Srbijom i dobila dva poslanička mesta.
Jagodina je 2008. godine dobila status grada, a Marković tada postaje prvi gradonačelnik. Od 2008. godine bio je poslanik u Skupštini Srbije, da bi, zbog sukoba interesa, septembra 2011. podneo ostavku.
Nakon održanih izbora 2012. godine, Marković ponovo postaje narodni poslanik, ali i predsednik Skupštine grada Jagodina.
Na tim funkcijama ostaje i nakon izbora u martu 2014. i 2016. godine. I posle izbora 2020. godine opet je izabran za predsednika Skupštine grada.