Jeziva praksa trudnica u komšiluku: Daju bogatstvo da saznaju odmah pol deteta, a onda sledi STRAVIČNA ODLUKA
Podaci govore da se poslednjih godina u Crnoj Gori godišnje rodi oko 350 dečaka više nego devojčica.
"Nek je živo, zdravo i - nek je muško!", kaže se u Crnoj Gori, a ovu rečenicu čulo je hiljade žena koje su zbog pritiska okoline i duboko ukorenjene surove tradicije bile prisiljene da pobace svoje ćerke. U tradicionalnom crnogorskom društvu, još uvek je nepoželjno imati kćer, a ne imati sina, pa se velik broj zbog pritiska zajednice odlučuje na pobačaje.
Testiranje pola deteta je rezultiralo rađanjem hiljade dečaka više u odnosu na devojčice u proteklih 20 godina. Stručnjaci upozoravaju kako to ima nesagledive posledice na crnogorsko društvo.
J*BENA SRAMOTA! Bogut POLUDEO posle sudijske krađe u duelu sa Španijom! (VIDEO)
SUDIJE SPASILE ŠPANIJU: Dva produžetka i promašaj Milsa pogurali Crvenu Furiju u finale (VIDEO)
LUD KAO STRUJA: Ovo može samo Serhio Ljulj! Bomba sa jedne noge u poslednjoj sekundi (VIDEO)
- Znali smo za žene koje su imale višestruke trudnoće, ali znamo i jedan primer žene koja je imala više od 30 prekida trudnoće - rekla je Maja Raičević iz Centra za ženska prava Crne Gore.
Retke su žene koje o tome žele javno da govore. Među ženama koje se suočavaju s takvim problemima i koje su u laboratoriji proverile koji pol je dete koje nose je i Milica koja je pre nekoliko godina dala izjavu za Balkansku istraživačku mrežu, a sad se pod pritiskom okoline nije usudila da ponovo stane pred kamere.
- Otvoreno sam otišla mužu i rekla da bih htela da rodim treće dete, odnosno sina. On mi se nasmejao i rekao: Dobro, čestitam ti na hrabrosti. Iz tog razloga sam radila biopsiju i proverila. Posle celog tog procesa sam ostala u drugom stanju. U Beogradu sam radila biopsiju i imala sam sreću da to samo jedanput radim - rekla je tada Crnogorka Milica.
Podaci govore da se u Crnoj Gori godišnje rodi oko 350 dečaka više nego devojčica. To dovodi do poremećaja polne strukture novorođenčadi, u čemu je Crna Gora zajedno s Albanijom, Azerbajdžanom i Jermenijom na evropskom vrhu.
Pre nekoliko godina je Veće Evrope posumnjalo na zloupotrebu metoda ranog utvrđivanja pola te su zbog toga upozorili Crnu Goru.
- Ono što je još poraznije jeste da, iako se u ministarstvu koje je svesno problema i aktivno se bavi ovom problematikom, prošlih godina nije otkriveno nijedno kriviično delo. Problem traje već decenijama i, kako sam saznala tokom istraživanja, do pre dve godine Crnoj Gori nedostajalo je više od 3.000 ženske dece – kazala je Svetlana Slavujević.
Njena je priča pre dve godine pokrenula veliku kampanju pod nazivom "Neželjena", ali do danas se nije mnogo toga promenilo. Slavujević ističe da je u pripremi zakon koji će omogućiti inspekciji ulazak u prostore koji nisu registrovani kao medicinski objekti, što dosad nije bilo moguće. To se pre svega odnosi na desetine laboratorija i privatnih poliklinika.
Vlasnik jedne laboratorije otvoreno je progovorio o ovoj temi.
TEŠKA NESREĆA U CRNOJ GORI! Kombi udario u građevinsku mašinu, jedna osoba STRADALA!
BLIŽI SE SVADBA DECENIJE: Milo ženi SINA JEDINCA u NAJELITNIJEM RESTORANU, još se ne zna KO JE MLADA
NATO PREUZIMA AERODROM U BERANAMA?! Milačić se HITNO OBRATIO JAVNOSTI, nova baza ZLOČINACA na pragu Srbije
- Nikada se nitko nije izričito izjasnio da želi saznati pol. Ali sami vidite da kada trudnica na testu pročita da nosi muško dete njoj se pojavi osmeh. Ona obično dolazi sa suprugom i u laboratoriji ništa ne komentarišu, ali kada izađu iz laboratorije onda padaju poljupci. Vi sami protumačite da je veoma bitno bilo znati pol deteta – kaže je vlasnik laboratorije.
Snimak iz Crne Gore za NEVERICU: Pijani mladić ušao u tuđi stan, kada se probudio nije znao šta ga je SNAŠLO (VIDEO)