Zbog ovih PET GROZNIH NAVIKA vaša ODEĆA ostaje PRLJAVA, a MAŠINA se KVARI! Priznajmo, svi to radimo!
Pranje veša, iako svakodnevna obaveza, može postati neefikasno i skupo ukoliko imate ove loše navike
Svi znamo da pranje veša ponekad može da izgleda kao naizgled beskrajan zadatak, a pošto to radimo tako često, većina nas verovatno i ne razmišlja toliko o tome šta radimo dok trpamo odeću i čaršave u veš mašinu.
Međutim, ukoliko činite bilo koju od ovih pet stvari, imate ozbiljne loše navike u pranju veša koje mogu prouzrokovati štetu vašoj mašini i odeći. Iako neke od njih mogu izgledati bezopasno i često se dešavaju tokom svakodnevnog pranja veša, ukoliko ne promenite ove navike odmah, to može rezultirati dodatnim troškovima u budućnosti.
Jednostavno, a efikasno: Ovo posle korišćenja svi bacamo, a može pomoći da se u domu rešite neprijatnih mirisa
OPREZ! Ovu BILJKU mnogi IMAJU u DOMU, a izvor je negativne energije, donosi nesreću i loša je za životni prostor
Stručnjaci su za "The Ekpress" da jednostavnim podešavanjem možete osigurati dugovečnost vaših mašina za pranje veša i vaše odeće.
Prvo, prvo dobro ispraznite džepove pre nego što ubacite odeću. Morate se pobrinuti da to uradite temeljno svaki put kada perete veš i da ne verujete nužno svojoj deci ako se apsolutno kunu da su to već uradila. Markice će na kraju napraviti nered na vašoj čistoj odeći dok se raspada u ciklusu, ali prava opasnost su metalni predmeti poput ključeva ili novčića.
Od oštećenja unutrašnjeg bubnja ili pucanja staklenog prozora do zaglavljivanja u samim cevima, ovo bi moglo biti ozbiljno skupo, zbog čega ćete morati da kupite novu mašinu ili da imate ogroman račun za vodovod.
Drugo, stručnjaci savetuju da koristite ispravnu količinu deterdženta: - Nemoguće je ne voleti deterdžent za veš jer je to razlog zašto naša odeća na kraju miriše sveže.
- Nažalost, upotreba previše deterdženta za veš može da dovede do tragova ostataka na vašoj odeći. Jednom kada se talog zalepi za vašu odeću, može privući prljavštinu. Ako imate ovu naviku pranja veša, sada je najbolje vreme da prestanete.
Stručnjaci za veš takođe preporučuju da prestanete da preopterećujete mašinu. Iako bi moglo biti primamljivo da pokrenete svoju mašinu kada je što je puna da biste uštedeli novac na računima za energiju, dugoročno gledano, to nije isplativo, jer vaša garderoba neće biti tako čista i trebaće je prati češće.
- Preopterećenje mašine za pranje veša je uobičajena navika jer ljudi žele da završe sav veš u jednom punjenju, ali to će samo uništiti njihov veš. To je zato što što je više odeće u mašini, manja je verovatnoća da će deterdžent za veš cirkulisati svuda oko njih, objasnili su stručnjaci.
Četvrta navika od koje vas mole da odustanete je zabijanje glave u pesak kada vam se čini da je mašina neispravna.
Oni savetuju da je važno da se dobro brinete o svojoj mašini kako biste osigurali da ima dug životni vek i da se morate pozabaviti lošim mirisima, čudnim zvukovima ili buđi čim ih uočite.
Na kraju, stručnjaci preporučuju da prestanete da perete sve zajedno. Različiti predmeti u vašem domu imaju različite zahteve za pranje, na primer temperaturu, pa čak i ako mislite da sada štedite vreme i novac, možda ćete morati da zamenite stvari koje bi mogle biti oštećene obavljanjem ove neverovatno uobičajene navike.
- Podešavanje temperature zavisi isključivo od vrste materijala koji perete. Po pravilu, peškire i posteljinu treba prati u toplim ili toplijim uslovima. Dok tkanine kao što su pamuk i vuna moraju da se peru na nižim temperaturama da bi zaštiti njihov oblik.