PARTIZAN SE MUČIO, ALI ZAKAZAO DUELE SA ZVEZDOM: Do isključenja Ferela Budućnost je parirala šampionu

10.05.2024. 17:51
Partizan - Budućnost
Partizan - Budućnost / Izvor: MN Press

Košarkaši Partizana su u Areni savladali Budućnost sa 100:86 (23:21, 25:33, 25:17, 27:15) u polufinalu plej-ofa ABA lige. Tako je branioc titule u regionalnom takmičenju došao do finala gde će igrati sa Crvenom zvezdom koja ima prednost domaćeg terena u seriji koja se igra do tri pobede.

Krenuli su mnogo bolje gosti. Vodili su praktično celu prvu deonicu, ali na isteku desetog minuta je Partizan preko Džejlena Smita došao prvi put do prednosti (23:21).

Druga deonica je prošla u čestim menjanjima u vođstvu, ali pribraniji su bili pred kraj Podgoričani i na veliki odmor su otišli sa čak šest razlike. Partizan je u drugoj četvrtini vrlo loše igrao odbranu što pokazuje i 33 primljena poena u tih deset minuta.

PARTIZAN - BUDUĆNOST 100:86 (23:21, 25:33, 25:17, 27:15)

Dvorana: Beogradska arena.

Gledalaca: 15.146

Sudije: Saša Pukl, Damir Javor, Tomislav Hordov.

PARTIZAN: Smit 12, Ledej 6, Avramović 20, Panter 19, Smailagić 6, Naneli 19, Trifunović, Anđušić, Doužer 3, Ponitka 5, Kaminski 10, Kaboklo. Trener: Željko Obradović.

BUDUĆNOST: Ilić, Megi 9, Frimen 6, Slavković 2, Makundu 15, Ferel 18, Džons 8, Jagodić-Kuridža, Tanasković 2, Rajt 10, Popović 2, Kamenjaš 14. Trener: Andrej Žakelj.

U nastavku do prekršaja nad Panterom pri šutu za tri izgledalo je da gosti kontrolišu meč. Tada je isključen Jogi Ferel i Partizan je okrenuo rezultat. Držali su priključak gosti još neko vreme, ali početak četvrte četvrtine je doneo ključnu razliku na susretu.

Tako je Partizan uspeo da izbori mesto u finalu, ali svakako da igra nije na nivou i da nije bilo isključenja Ferela pitanje je ko bi uopšte išao na megdan Crvenoj zvezdi.

Aleksa Avramović je u poslednjoj deonici odigrao odlično i to je možda bio i odlučujuće u celom meču. On je bio i najefikasniji sa 20 poena, dok su jedan manje dali Kevin Panter i Džejms Naneli.

Kod gostiju Jogi Ferel je dao 18, dok je Joan Makundu završio duel sa 15 poena.

Kako je tekao meč pročitajte ovde.

KRAJ (100:86)

Partizan je ušao u finale plej-ofa.

39'

Partizan - Budućnost 96:80

Polako se meč privodi kraju.

36'

Partizan - Budućnost 94:75

Pobednik je sada već definitivno odlučen.

35'

Partizan - Budućnost 91:75

Smit trojkom podiže na plus 16.

33'

Partizan - Budućnost 82:71

Raste prednost cno-belih.

31'

Partizan - Budućnost 78:71

Avramović sa pet poena otvara deonicu.

KRAJ TREĆE ČETVRTINE (73:71)

Domaći sa prednošću ulaze u poslednju deonicu.

30'

Partizan - Budućnost 73:71

Ledej promašuj trojku za plus osam i gosti sa dva plus jedan su ponovo u igri.

28'

Partizan - Budućnost 68:68

Naneli donosi domaćima plus tri. Megi neverovatnom trojkom donosi egal.

27'

Partizan - Budućnost 64:63

Gosti su smanjili na samo poen razlike.

25'

Partizan - Budućnost 64:60

Ponovo vode domaći. Panter zatim trojkom podiže publiku na noge.

24'

Partizan - Budućnost 59:60

Burno je na parketu. Posle faula nad Panterom pri šutu za tri Podgoričani su pobesneli.  Isključujuću grešku je dobio Ferel. Panter je pogodio četiri penala.

23'

Partizan - Budućnost 53:60

Posle pet poena domaćih, Džons pogađa i Makundu uz istek vremena.

21'

Partizan - Budućnost 48:56

Ferel poenima otvara drugo poluvreme.

(POLUVREME) 48:54

Budućnost odlazi sa prednošću na veliki odmor.

19'

Partizan - Budućnost 45:48

Trojka Makundua i tajm-aut za Partizan.

18'

Partizan - Budućnost 42:43

Rezultatska klackalica je na meču.

16'

Partizan - Budućnost 38:39

Poveli su domaći, ali je Rajt trojkom okrenuo skor.

15'

Partizan - Budućnost 33:34

Kaminski pogađa za dva.

13'

Partizan - Budućnost 29:30

Ferel iznudio faul Pantera i pogodio dodatno bacanje, a onda je u sledećem napadu Aleksi Avramoviću dosuđena druga lična i to pri šutu Ferela za tri! Gledali su arbitri oba puta snimak, te su prvotimcu Budućnosti koji je pogodio dva od tri penala dosudili i nesportsku zbog udarca po faci srpskog reprezentativca. Avramović je bio polovičan.