"CRNO ZLATO" SVE MANJE VREDI: Cene nafte potonule na jednomesečni minimum!
Analitičari upozoravaju da će predstojeći redovan remont u rafinerijama i kraj letnje sezone putovanja takođe ograničiti tražnju za sirovom naftom
Cene nafte su pale danas na najniži nivo u odnosu na početak avgusta, produbivši gubitke zabeležene u sredu, usled zabrinutosti tržišnih aktera zbog slabije američke potražnje za benzinom i sporog ekonomskog oporavka od pandemije Kovid-19.
HRVATI PUKLI: Komšijama se urušila ekonomija, prvo im je propala turistička sezona, a sad je na udaru i avio-saobraćaj
PAPRENO! Kupio NAJSKUPLJI STAN u Beogradu, a iznos koji je dao za 144 kvadrata udara u glavu
SVI SU GA ŽELELI: Za ovog OVNA nude i do pola miliona dolara!
Severnomorska nafta Brent pojeftinila je za 79 centi ili 1,8 odsto, spustivši se na 43,64 dolara za barel na trgovanju na Londonskoj berzi u 8,45 časova po Griniču.
Cena fjučersa američke WTI nafte pala je za 67 centi ili 1,6 procenata, na 40,84 dolara za barel, prenosi Rojters.
Cene Brenta i WTI nafte, koje se smatraju referentnim vrednostima za formiranje cena ostalih tipova nafte na svetskom tržištu ''crnog zlata'', pale su u sredu za više od 2,0 procenta.
Američka tražnja za benzinom je opala prošle nedelje na 8,78 miliona barela dnevno sa 9,16 miliona barela dnevno nedelju dana ranije, pokazali su podaci Uprave za energetske informacije (EIA), pri čemu je pala i potrošnja ostalih naftnih derivata.
Pored toga, podatak da su američki poslodavci u prvatnom sektoru zaposlili u avgustu manje radnika nego što se očekivalo, drugi mesec zaredom, takođe je podgrejao strahovanja vezana sa usporavanje ekonomskog oporavka najveće svetske ekonomije.
Tržišta nafte su, ipak, našla izvesnu podršku u saopštenju Iraka kojim demantuje da je tražio izuzeće od plana smanjenja proizvodnje grupe OPEK+ za prvi kvartal iduće godine.
Irak, drugi najveći proizvođač u okviru Organizacije zemalja izvoznica nafte (OPEK), navela je takođe da bi mogla da zatraži da joj se za još dva meseca, do kraja novembra, produži rok za dodatno rezanje proizvodnje, kako bi nadoknadila podbačaje o smanjenju pumpanja iz ranijeg sporazuma grupe OPEK+.
Analitičari upozoravaju da će predstojeći redovan remont u rafinerijama i kraj letnje sezone putovanja takođe ograničiti tražnju za sirovom naftom.
KRIZA NI NJIH NIJE ZAOBIŠLA: Ova država ima deficit u budžetu prvi put za 25 godina
Merkelova se ne osvrće na američke pretnje: Severni Tok 2 će biti izgrađen
OVA ZEMLJA PROFITIRALA ZA VREME PANDEMIJE! Porast broja turista za 15,3 odsto
KORONA KRIZA POGODILA CEO SVET: Zemlja u kojoj je minimalac 2.500 evra sada je u najvećoj krizi od 1959. godine
KRIPTOVALUTE DOŽIVLJAVAJU BUM: O Bitkoinu znamo mnogo toga, ali on nije jedini među ovim novčićima