Crnogorci od muke spustili cene: Korona turistima donela LUKS LETOVANJE za 25 evra po danu!
Kako bi koliko-toliko spasili sezonu vlasnici apartmana u Crnoj Gori maksimalno spustili cene
Crna Gora je dozvolila ulaz turista iz Srbije, a ponude turističkih agencija i vlasnika apartmana, hotela i stanova su takve da u skladu sa finansijskim mogućnostima svako može da pronađe dobitnu kombinaciju za letovanje.
ZEMLJA KOJA SE PRVA OPORAVILA OD KRIZE: Otvara MILION RADNIH MESTA, ekonomija jača svakim danom
Manje građana odložilo kredit nego u prvom krugu, ali šta kada MORATORIJUM PRESTANE?
Bitkoin "probio" ključne "psihološke prepreke": Ova kriptovaluta dostigla skoro 12.500 dolara!
Last minute nude agencije za više destinacija u Crnoj Gori i za hotelski i smeštaj u apartmanima luksuznog tipa.
- Sa uslugom polupasiona ili punog pansiona, u apartmanskom smeštaju, moderno opremljenom studiju u Čanju, do kraja avgusta cene su od 24,50 evra do 29,50 evra, u zavisnosti od broja gostiju u sobi i vrste usluge. Već od 1. septembra cene su od 22,50 do 26,50 evra po osobi i danu - kažu u agenciji i dodaju da većina naših građana u Crnu Goru putuje u svom aranžmanu.
Za istu ponudu važi da deca do tri godine letuju gratis, a do 12 godina s 30 odsto popusta. Plaća se i boravišna taksa, 1,50 evra za odrasle, za decu do 12 godina 0,50 evra, od 12 do 18 godina 0,85 evra.
Hotel s četiri zvezdice u atraktivnom delu Bara uz šetalište i pored mora za polupansion po osobi i danu je sada 56,50 evra i od septembra 48 evra.
U ponudi turističkih agencija su vile i bungalovi u Adi Bojani s polupasionom na bazi švedskog stola. Cena za standard uslugu je 38,50 evra po osobi na dan do kraja avgusta, a za boravak u septembru cena je 29,50 evra.
Na Slovenskoj plaži polupasion u hotelima je od 35,5 evra i više, dok se u Igalu takva usluga kreće u luksuznim novim hotelima od 64,5 evra.
Cenovnici turističkih radnika u Crnoj Gori mnogi porede sa cenovnikom za Egipat u koji su uračunati takse i avio-prevoz, dok je za prevoz za Crnu Goru treba dodatno izdvojiti novac. U Tivtu, za hotelski smeštaj za uslugom ishrane, cena je više od 40 evra na dan, kao i u Budvi.
- Standard polupansion, po ceni od 56 ili 43 evra, zavisi od termina letovanja, za decu do 12 godina daju gratis, a istu ponudu daje i Petrovac, ali Crna Gora, recimo, u Bečićima, ima i ponudu za hotelski smeštaj od oko 200 evra na dan - kažu u agencijama.
Među izuzetno skupim aranžanima je i hotel u centru Starog grada Kotora. Noćenje sa doručkom u superior sobi je od 167 do 220 evra.
U Bečićima imaju specijalne ponude i u hotelu sa dve zvezdice za devet polupansiona do kraja septembra, u zavisnosti od broja gostiju, košta od 315 do 223 evra.
Najam studija i apartmana u modernoj vili u Budvi je od 18 do 20 evra, a za decu do dve godine boravak je gratis. Ali, pojedini vlasnici iste usluge i smeštaj cene po sobi 35 ili studiju 50 evra dnevno.
Aranžman u Rafailovićima za osam dana, noćenje u luksuznoj vili u dvokrevetnoj i trokrevetnoj sobi i polupansionom u restoranu, je oko 260 evra po osobi ili u drugim vilama i za 189 i 139 u septembru.
Po krevetu u Krimovici, iznad plaže Trsteno, naplaćuje se šest evra, a za višednevni smeštaj i letovanje u Sutomoru se izdaju komforni dupleks stanovi za 60 evra i 80 evra. Apartmani uz magistralu u Sutomoru, u naselju Šušanj, za tri ili četiri osobe su već od šest evra po sobi na dan, dok je na Crnogorskom primorju moguće pronaći i smeštaj već od pet evra za koje mladi kažu da su pogodni onima koji veći deo dana provode na plaži.
Cena za stan na dan u Crnoj Gori je od 20 evra, u Herceg Novom za 30 evra.
Prema podacima s početka sezone u Crnoj Gori, cena za dve ležaljke i suncobran u, recimo, Sutomoru je bila šest evra. Presedan zbog visokih cena su dve plaže - Kraljičina i Kraljeva plaža, na kojima iznajmljivanje ležaljki i suncobrana, prema pisanju pojedinih medija, košta 120 evra.
Cene hrane i pića u Crnoj Gori su okvirno kao u Srbiji i više. Kafa je od dva evra. Toliko košta i pivo, a za ručak u restoranima, pastu i rižoto treba izdvojiti od sedam do 10 evra, dok su gambori na žaru više od 20 evra.
Saradnjom do novih poslova za srpske i hrvatske privrednike
Najavljeni pregovori za povećanje MINIMALCA: Korona nije povećala otkaze, a kada će prosečna plata biti 900 evra?
SRBIJA PO KO ZNA KOJI PUT SPASAVA HRVATE: Kada im sve lađe tonu, Zagreb želi veću SARADNJU sa srpskom privredom
Ovog vikenda Jahorina dočekuje goste sa novim sadržajima i produženim radnim vremenom (FOTO)
AMERIKU ZAPLJUSNUO DRUGI TALAS NEZAPOSLENOSTI: Drastičan porast ljudi koji su završili na ulici