LEPE VESTI: Sledeće godine građanima na raspolaganju 100.000 vaučera za odmor u Srbiji
Ona je napomenula da je naredna godina usmerena ka određenim infrastrukturnim projektima.
Ministarka trgovine, turizma i telekomunikacija Tatjana Matić poručila je danas da će biti nastavljena pomoć tog ministarstva turističko-ugostiteljskoj privredi u saradnji sa Fondom za razvoj, kao i da će građanima biti na raspolaganju 100.000 vaučera u 2021. za odmor u Srbiji.
ISKORISTITE NOVOGODIŠNJI POPUST na Fakultetu društvenih nauka i uštedite 3575 evra
DIVAC UPOZORAVA UGOSTITELJE: Ukolilo zateknemo kršenje mera, ZATVARAĆEMO NA LICU MESTA
SVE MANJE LJUDI KUPUJE KOLA: U Srbiji ni "polovnjaci" ne idu kao nekada
- Naredna godina usmerena je ka određenim infrastrukturnim projektima za koje smo opredelili u budžetu 600 miliona dinara. Između ostalog i 100.000 vaučera za taj sektor koji se pokazao kao izuzetno značajan za pospešivanje ugostiteljsko-turističke privrede - rekla je Matić odgovarajući na pitanja novinara u Ovčar banji.
Ona ističe da Vlada Srbije sve mere donosi u cilju ublažavanja negativnih ekonomskih posledica kovida-19 i spašavanja radnih mesta u tom sektoru, koji treba da počne polako da se oporavlja.
Matićka navodi da su uslovi za vaučere već ove godine relaksirani i bili omogućeni svima čija primanja ne prelaze 70.000 dinara, što je bilo važno za naše građane i ugostiteljsko-turističku privredu.
- Planiramo i određena sredstva zajedno sa Fondom za razvoj koja su vrlo povoljna za pospešivanje ugostiteljsko-turističke privrede. Ti krediti su i ove godine bili na raspolaganju i više od tri milijarde dinara je ove godine izdvojeno za ugostiteljsko- turističku privredu.
Kaže da su se ti krediti pokazali kao izuzetno značajni za očuvanje likvidnosti i obrtnih sredstava malih i srednjih preduzeća u toj grani privrede.
- Nastavićemo sa Ministarstvom privrede da omogućavamo tu vrstu kredita. Reč je o uslovima - dve godine grejs perioda, tri godine otplate i jedan odsto kamata - rekla je Matić.
Ministarka je dodala da su im privrednici rekli da im je ta vrsta pomoći bila mnogo značajnija nego direktna pomoć u vidu isplate minimalca.