"NA NAŠEM ISKUSTVU MOGU DA UČE DRUGI EKOSISTEMI" Kompanije iz Srbije se na Svetskoj izložbi predstavile izuzetnim znanjem
Kompanije iz Srbije na Svetskoj izložbi se predstavljaju izuzetnim znanjem i iskustvom
Razvoj startap centara i naučno-tehnoloških parkova, obrazovanje mladih kadrova na modernim fakultetima koji pružaju neophodnu infrastrukturu, znanje i materijale za rad, ključne su prednosti Srbije koja od 2016. godine kroz dualni model učenja stvara obučene kadrove koji će svojim znanjem i veštinama moći da odgovore na savremene potrebe privrede 21. veka, izjavila je Mirjana Kovačević, rukovodilac Centra za edukaciju, dualno obrazovanje i obrazovne politike Privredne komore Srbije i direktor Poslovne akademije PKS.
ČEKA NAS KRIZA IZ 1973. GODINE? Gas i nafta VRTOGLAVO SKAČU - Evropom tutnji strujni cunami, a šta čeka SRBIJU?
VELIKE OSCILACIJE NA EVROPSKOM TRŽIŠTU: Cena gasa VRTOGLAVO PORASLA, premašila 1.400 dolara
SNEG U SRBIJI OTVORIO MOGUĆNOST ZA DOBRU ZARADU: Za samo 7 dana rada 25.000 DINARA, ali postoji JEDNA MANA
Kompanije iz Srbije na Svetskoj izložbi se predstavljaju izuzetnim znanjem i iskustvom koje može da odgovori na potrebe savremene privrede, istakla je Kovačevićeva nakon panela „Edukacija i razvoj preduzetničkog eko-sistema“ koji se održao na paviljonu međunarodne logističke korporacije „DP World“ u okviru Ekspo 2020 Dubai.
- Pozvali smo kompanije i obrazovne ustanove širom sveta na saradnju, razmenu iskustava i znanja. Predstavili smo dualni model obrazovanja u srednjim školama i fakultetima u Srbiji i pozvali sve zainteresovane mlade inostrane studente da pronađu načine i mogućnosti za studiranje u našoj zemlji - rekla je Kovačević.
Na 4. tematskoj nedelji u Dubaiju, državno-privredna delegacija Srbije predstavila je inovativne edukativne i didaktičke materijale, različita softverska rešenja kao i otvorene interaktivne platforme, onlajn alate i opremu za rešavanje problema i izazova u poslovanju.
Sa ciljem privlačenja novih investicija, projekata i saradnje sa međunarodnim startap centrima i naučno-obrazovnim institucijama, dr Milan Ranđelović, direktor Naučno-tehnološkog parka Niš, predstavio je na panelu niški NTP koji je u stručnim krugovima u svetu prepoznat kao primer dobre prakse.
- Do sada smo mi učili od drugih, učićemo i dalje, ali je dobro da smo došli do toga da danas na našem iskustvu mogu da uče drugi ekosistemi u svetu. Na globalnoj konferenciji prezentovali smo uspešne rezultate države u razvoju digitalizacije i naučno-tehnoloških parkova - izjavio je Ranđelović.
Predstavnici 60 kompanija, naučno-obrazovnih institucija i ustanova, naučno-tehnoloških parkova i inovacionih centara, održaće tokom narednih dana brojne B2B sastanke u Biznis habu PKS sa predstavnicima kompanija iz država učesnica Ekspo-a, i učestvovati na stručnim forumima i konferencijama.