Dobili ste poveće nasledstvo ili loto premiju? Evo u šta vredi uložiti novac u Srbiji
Siguran recept za uvećanje finansija
Odluka o ulaganju novca za mnoge predstavlja jedno od najvažnijih životnih pitanja. Kod izbora kako i gde uložiti novac, najveću ulogu igra rizik, koji uz različite načine ulaganja raste ili opada.
Kupovina, a potom iznajmljivanje nekretnine, bila je najomiljenija investicija većine do pre nekoliko godina. I štednja u bankama je bila prihvatljiva, jer su u mesecu štednje na trogodišnji oročen depozit, kamate dostizale sada neverovatnih 10 odsto.
Srpski šoferi menjaju autobus za kamion: Zarada ČETIRI PUTA VEĆA, ali to NIJE sve
Ipak, vremena se manjaju. Različita su mišljenja na koji način i gde, brzo i efikasno možete da uvećate svoj početni kapital koji posedujete. Ako realno razmišljate, još veće je pitanje kako ga zadržati i uvećati, bez straha da se uloženi novac pokaže kao promašena investicija.
Štednja kroz polisu Životnog osiguranja intenzivno preuzima primat kao siguran recept za uvećanje finansija. Svi finansijski stručnjaci su složni u jednom – novac je najsigurniji kada se uloži na štednju kroz osiguranje.
Kada redovno izdvajate određenu sumu novca, i to vam preraste u naviku, onda znajte da ste na pravom putu. I da u svakom momentu imate mogućnost da sebi priuštite gotovo sve što poželite. I ne samo to, nego da u datom trenutku rešavate i neke neplanirane i neželjene događaje.
Tri BESPLATNE aplikacija koje će vam pomoći da upravljate svojim novcem (VIDEO)
Šta su rizici pogrešno uloženog novca?
Recesija i globalna kriza pre nekoliko godina drastično je počela da menja ekonomska i finansijska kretanja. Banke sve češće izbegavaju da primaju depozite i kamate na oročenje su sve niže, jer nemaju kome da plasiraju kapital.
I sami ste svedoci da je promet i izdavanje nekretnina u naglom padu. Cene su skoro pa prepolovljene. Da li su ovo pametni izbori za ulaganje novca? Odogovor je jasan i jednostavan, nisu!
Da rezimiramo: pasivna štednja u banci sa niskim kamatama ili kupovina nekretnine, kojima vrednost takođe pada, veći su rizik od štednje kroz Životno osiguranje. Realni prihodi koje možete da očekujete od kamate na oročena sredstva u bilo kojoj banci su mali. Novac ne može da vam propadne, ali kakvu korist imate od toga da vam sredstva budu zarobljena 36 meseci? A da vi minimalno prihodujete.
Koji su štedni programi kroz Životno osiguranje najpovoljniji?
Najpraktičniji savet svakom ko je uz otpreminu ostao bez posla je, da taj novac pametno uloži u polisu Životnog osiguranja. Sigurnom štednjom i uz garantovanu pripisanu dobit na duži vremenski period, moguće je uvećati osnovni kapital za stare dane.
Nenad je nekad bio ugostitelj, a danas posle OVE OBUKE ima platu 700 DOLARA!
Osiguravajuće kuće nemaju klasične doborovoljne penzione fondove, ali postoji oblik štednje koji zadovoljava ovu formu. Ovi programi funkcionišu slično deponovanju i oročavanju sredstava. Razlika je u tome što sami odlučujete da li premiju želite da plaćate godišnje. Ili želite da raspoloživi kapital položite odjednom.
Važno je i što ste kroz ovakav program štednje osigurani, za razliku od postojećih penzionih fondova, gde nemate nikakvo pokriće ukoliko vam se dogodi nesrećni slučaj. Kada dođete u godine za penziju, istovremeno vam se završava i štedni program kroz Životno osiguranje.
Previše brinete o novcu? Evo par korisnih saveta kako da ublažite "finansijske stresove"
Onda sami odlučujete da li novac koji ste uštedeli želite da dobijete odjednom, ili da vam se svakog meseca isplaćuje određen iznos, kao dodatak vašoj penziji.
Novac jednokratno možete da uložite na period od 3 do 25 godina. Što je duži perod štednje, garantovana osigurana suma je veća, kao i pripisana dobit.