UGOSTITELJI NA TANKOM LEDU: Nema nijedne rezervacije za Novu godinu, na pomolu veliki gubici
Godinama unazad, u ovo doba godine uveliko je poznato ko će gde, ali sada vlada neizvesnost.
Šta će biti sa proslavom nove godine, još nije poznato.
DANAS U SKUPŠTINI PREDLOG BUDŽETA ZA 2021. GODINU: Koje grupe građana mogu da očekuju povećanje plata?
KORONA DEVASTIRALA SLOVENAČKU EKONOMIJU: Drugi talas epidemije dosad koštao 520 miliona evra
NEMCI "ODUVALI" AMERIKANCE: Samo vi pričajte, mi nastavljamo izgradnju "Severnog toka 2"
Izvesno je da na trgovima neće biti organizovanih dočeka, dok ugostitelji strepe šta će biti.
Malo je verovatno da tokom novogodišnjih praznika neće biti restriktivnih mera, rekao je za Prvu televiziju epidemiolog Predrag Kon.
- Naša dužnost je, kao već institucije restorana od 1864, da informišemo naše goste i da napravimo meni i cenu i sve. Šta će se desiti to zaista niko ne zna. Ako dozvole 10 ljudi u jednoj sali mi ćemo raditi za deset, bez obzira na enormne gubitke - kaže Milica Petković, menadžer restorana u Skadarliji.
Godinama unazad, u ovo doba godine uveliko je poznato ko će gde, ali sada vlada neizvesnost.
- Ne, nemamo uopšte nikakvo interesovanje za Novu godinu. Baš niko se ne javlja, zato što niko ništa ne zna - dodaje Petković.
Svega pet odsto ugostitelja u Beogradu promoviše program za novogodišnju noć, a njih 10 odsto planira da organizuje proslavu dočeka, kažu iz udruženja noćnih barova i klubova.
Cene karata u restoranima kreću se od 35 do 60 evra, dok je u pojedinim, u kojima nastupaju poznati pevači, cena od 150 do čak 200 evra.
- Ako neko organizuje Novu godinu, taj neko i ne uzima pare za Novu godinu, nego se nada da će raditi za Novu godinu, jer to je jedini način da se preživi januar. Ako ne budemo radili, što ja u ovom trenutku i razumem, jer je epidemiološka sitacija jako loša, ja ne razmišljam o tome , ali ako neko to i organizuje, organizuje jer ne postoji drugi način da opstane - kaže Miša Relić iz Udruženja noćnih barova i klubova.