ZA STOMATOLOGIJU NEMA GRANICA: Koliko je epidemija korona virusa uticala na "dentalni turizam"?
Stomatološke usluge nekada su i petostruko jeftinije od kolega u zemljama Evrope, a kvalitet se ne razlikuje.
Odavno je poznato da stomatološke usluge u Srbiji koštaju mnogo manje, nego u belom svetu, pa su tako po svoj blistav osmeh u našu zemlju dolazili mnogi. Međutim, pandemija korona virusa ipak je ove godine unazadila "dentalni turizam", a do pre samo godinu mnogi su poput Gorana planirali letovanje u Srbiji i deo odmora unapred rezervisali za stomatološke usluge koje su znatno jeftinije nego u Kanadi.
NEMAČKI GIGANT POČINJE IZGRADNJU FABRIKE U SRBIJI: Poznato kada će biti otvaranje
SRBIJA ZAPOČINJE OGROMAN PROJEKAT: Beogradski metro imaće sličnosti sa onim u Lionu
JOŠ JEDNA KRIPTOVALUTA VRTOGLAVO RASTE: Itirijum obara sve svoje rekorde!
- Jeftinije mi je da avionom iz Kanade dođem za Beograd, iznajmim auto i svakodnevno dolazim za Čačak , nego da stomatološke intervencije plaćam u inostranstvu. Ovde su stomatolozi vrhunski stručnjaci, a kvalitet usluga isti je kao i u svetu, ako ne i bolji. Stomatološki fakultet u Beogradu iznedrio je odlične stomatologe i iskreno se nadam da će se do leta situacija promeniti i da ću moći da dođem u Srbiju kako bi konačno sve što sam planirao i završio - kaže Goran Radulović.
Da su tokom letnjih i zimskih odmora mnogi strani turisti hrllili u našu zemlju, ne samo zbog prirodnih lepota, već i zbog stomatoloških intervencija, potvrđuje dr Slobodan Mitrović, stomatolog iz Čačka.
- Stomatološke usluge nekada su i petostruko jeftinije od kolega u zemljama Evrope, a kvalitet se ne razlikuje, sa čim rade oni radimo i mi, ovde u Srbiji. U Nemačkoj i Francuskoj jedna krunica košta u proseku oko 400 evra, dok je kod nas u Srbiji skoro pet puta jeftinije, tako da svakako inostrani pacijenti imaju računicu da po svoj osmeh dođu u Srbiju - kaže dr Mitrović.
Mitrović dodaje da su pre početka pandemije, u njegovu ordinaciju dolazili ljudi iz svih krajeva sveta, Amerike, Azije, Afrike kao i Evrope.
- Za stomatologiju zaista nema granica. Ipak, aktuelna situacija izazvala pandemijom korona virusa onemogućila je mnoge da ove godine iskoriste usluge naših stomatologa. Kada je reč o strancima, oni su za sada izostali, ali se iskreno nadam da će kolektivna imunizacija učiniti da se dentalni turizam povrati na lestvicu koju je imao pre početka epidemije - kaže dr Mitrović.
Iako su izostali stranci, domaći pacijenti nisu. Među najbrojnijima su deca. Ono što ohrabruje jeste činjenica da je među domaćim pacijentima koji koriste stomatološke usluge najveći broj dece predškolskog i školskog uzrasta.