NAMEŠTALJKA ILI DIVERZIJA? Pogledajte LOTO izvlačenje koje je šokiralo Srbiju (VIDEO)
Gledaoci večerašnjeg 59. kola igre na sreću "Loto" mogli su svojim očima da vide kada se na ekranu pojavio broj koji još uvek nije bio izvučen iz bubnja.
To je izazvalo veliku sumnju kod gledalaca. Nakon naizgled regularnog izvlačenja prva tri broja (4, 33, 12) došao je na red četvrti broj.
Iz bubnja je izvučena kuglica sa brojem 27, ali se na ekranu najpre pojavio broj 21, pa zatim 27 kao peti broj. Na ekranu se, takođe, video odmah i broj takmičara sa pet dobitaka, a peta kuglica još uvek nije izvučena. A kada je i ona došla konačno na red, iz bubnja je izvučena, naravno, kuglica sa brojem 21.
Dodatni razlog za sumnju da ovo izvlačenje nije u potpunosti regularno jeste i ponašenje voditeljke koja je sve vreme bila zbunjena i nije uspela da uđe u trag redosledu kojim su brojevi izvučeni.
Evo kako je večerašnje izvlačenje prokomentarisao i bivši predsednik Skupštine Državne lutrije Srbije, Vladimir Đukanović
Njegov komentar, koji je postavio na svom Fejsbuku profilu, vam prenosimo u celosti.
"Pratio sam večerašnje izvlačenje igre na sreću "Loto" i kao neko ko je bio predsednik Skupštine Državne lutrije Srbije pokušaću da dam neki svoj sud. Za početak, odgovorno tvrdim da ne postoji mogućnost nameštanja izvlačenja! Znam da je posle večerašnjeg incidenta jako teško poverovati u to, jer ljudi u Srbiji generalno vole da budu teoretičari zavere, ali moje je da kažem kako jeste. Ovo što se večeras dogodilo je očiti propust lica koje je direktno bilo na softveru. Da li je propust bio nameran ili je sve plod nenamerne greške, neka utvrdi istraga. Definitivno, ovim je nanet ozbiljan udarac Državnoj lutriji Srbije i igri "Loto", jer teško će neko poverovati da se igra ne namešta.
Inače, da postoji problem sa softverima za "Loto" i "Bingo" to je više nego jasno, jer softvere već deset godina unazad radi i održava krajnje nekredibilna firma "Nirvana" iz Zagreba za koju niko u svetu igara na sreću nije čuo. Moja borba dok sam bio u DLS je bila da softvere radi i održava Vojnotehnički institut i kao plod toga VTI na osnovu odluke Vlade Srbije sa DLS potpisao ugovor o saradnji. Softveri VTI su u fazi izrade i uveliko se radi na implementaciji istih. Ne bih isključio da nekom taj posao smeta, pa je namerno izveo večeras ovu diverziju, mada ne želim da budem teoretičar zavere. Inače, kompletna bitka raznih kompanija da uđu u DLS svodi se na to da se DLS napravi softverski zavisnom.
Prihod od igara suštinski ne zanima velike kompanije, jer ta vrsta prihoda je njima kap u moru. Taj prihod dobro dođe državi, ali softverska zavisnost je ključ svega, jer onaj ko drži softvere, zapravo izvlači najveći kajmak. Otuda je moja borba i bila da to bude VTI kako bi novac ostajao u državi, a ne da se iz države izvlači, kao što nam je to hrvatska firma "Nirvana" godinama radila".