ISPOVEST ČLANICE PINK PANTERA: Otimam samo od bogatih!
Uzimam imućnima koji će nastalu štetu naplatiti od osiguranja, kaže bivša košarkašica Olivera Ćirković, koja robija u Grčkoj
Olivera Ćirković, bivša košarkašica Crvene zvezde i reprezentativka, koja u grčkom zatvoru izdržava kaznu od 12 godina kao član ozloglašene bande „Pink Panter“, napisala je knjigu „Pink Panter - Moja zatvorska ispovest“.
Olivera, koju u Grčkoj zovu „žena-pauk“, opisala je svoj buran život, ali i motive da se posle uspešne sportske karijere priključi svetski poznatim pljačkašima zlatara i draguljarnica.
- Pokušala sam s privatnim bIznisom i bila sam prevarena. Onda sam prelomila. Žene u kriminalu zapravo i ne postoje i u srpskom kriminalnom miljeu pripadnice nežnijeg pola su zapravo svojevrsno belo roblje. Ne trpim laž i nepravdu, bila sam borac od prvog razreda osnovne škole. Nisam pristala da budem još jedna lepuškasta lutkica i izbavljačica žestokih momaka, već sam bila ravnopravna s najboljim u kriminalnom miljeu, gde vladaju strah, kukavičluk i zavist - deo je uzbudljive životne ispovesti Ćirkovićeve u knjizi „Pink Panter - Moja zatvorska ispovest“, koja je objavljena u izdanju „Lagune“.
Filmsko bekstvo
- Uvek sam sledila svoje principe, kojih se nikad nisam odrekla. A to su - uzimati samo onima koji imaju mnogo i koji će štetu naplatiti od osiguranja. Nisam mogla da podnesem kvazipatriote i lažne biznismene. Najveće lopove u životu sretala sam u opštinama, lekarskim ordinacijama i sportskim društvima. Devedeset odsto ljudi u Srbiji imetak je steklo na nepošten način i ti „državni lopovi“ se nazivaju uspešnim ljudima.
DA SE NAJEŽIŠ: Poslušajte kako Žarko Pribaković peva Bebekovu "Žutu ružu" (VIDEO)
Ova atraktivna Srpkinja, visoka 193 centimetra, poznata je i po tome što je prva žena koja je uspela da jula 2012. spektakularno pobegne iz jednog od najčuvanijih zatvora „Koridalos“ u blizini Atine. Tom prilikom je zamolila čuvarku da ode do sporedne kapije i uzme od rođaka iz Srbije sprej za crtanje murala koje je iscrtavala na zidinama zatvora. Kada je stražarka otključala vrata, posetilac ju je udario pištoljem u glavu, stavio Ćirkovićevu na motor i pobegao.
Potera je bila filmska, u bekstvu je bila do novembra, a kada je ponovo uhapšena, prebačena je u još čuvaniji zatvor „Eleonas Tiva“, u kom je i danas. To je grčkim medijima bilo dovoljno da ironično zaključe da je „jedna plavuša dovoljna da nadmudri upravu ženskog zatvora“ koji je opisala.
- Moje bekstvo shvaćeno je mnogo ozbiljnije nego što je bilo. Zatvor je pun zamki u koje možeš da se upleteš i da iz njega ne izađeš nikada - napisala je Olivera.
Živi za sina
Robiju, kako kaže, dobro podnosi, a u knjizi je otkrila i unutrašnju borbu s prilagođavanjem, koja ju je u neku ruku i odvela iza rešetaka. To je ujedno i razlog njenom priključivanju bandi „Pink Panter“.
- Sve sam mogla da prihvatim u životu, osim da budem dvolična, ulizica i lešinar. I dalje mislim da je bolje biti častan pljaškaš nego nečastan lekar, političar ili sportski radnik. Nisam nimalo ponosna na svoj život i ne predlažem nikome na ovom svetu da mu budem uzor. Ipak, moram da kažem da nisam nezadovoljna - objasnila je Olivera.
IZJASNILA SE KAKO NIJE KRIVA: Maja Adrovac negirala pomaganje NN licu za pokušaj ubistva Beka
Uskoro je pred grčkim sudom očekuje suđenje zbog bekstva iz „Koridalosa“.
- Verujem da sam naučila da živim u zatvoru, ali čovek u njemu nikada ne može biti siguran. Suđenje neće ništa promeniti. Biće to jedna velika pozorišna predstava u kojoj će sudije opet videti jednu damu koja je nadmudrila stotine policijskih i stražarskih patrola oko najčuvanijeg zatvora i iz njega lagano išetala.