LDP VRAČAR: Ne pristajemo na kadrovske ucene Saše Radulovića, makar bili i opozicija!
Odbornik LDP u novoj vračarskoj skupštini Mihailo Grupković izjavio je danas da njegovoj stranci nije sporna programska platforma DS i DJB za Vračar, ali da ne pristaje na kadrovske ucene Pokreta Dosta je bilo Saše Radulovića, uz spremnost da bude opozicija na toj opštini.
Grupković je tu izjavu Tanjugu dao pre nego što su DS i DJB zakazali pres konferenciju, na kojoj su obelodanili potpisivanje programske koalicije. On je istakao da LDP ne traži ništa za sebe, niti ima nešto sporno u platformi:
- Ovde se isključivo radi o ucenama DJB, da oni diktiraju kadrovska rešenja u opštini Vračar. Nadam se da DS neće pristati na te ucene, ali, ako pristanu, a mogu da naprave dogovor i bez nas, mi se ne guramo u vlast po svaku cenu, gazeći sopstvene principe - rekao je Grupković.
On je dodao da će LDP u tom slučaju na Vračaru biti u opoziciji. Kaže i da ne zna šta o potezu LDP misli DS.
Grupkovć je podsetio da je LDP napustila ranije pregovore o formiranju nove vlasti na Vračaru nezadovoljna što, kako tvrde u toj stranci, pokret "Dosta je bilo" insistira da dobije mesta predsednika opštine, dva člana gradskog veća i još neke funkcije.
- LDP od početka pregovora insistira da se poštuje volja birača i da naša izborna lista koja je osvojila najviše glasova dobije priliku da vodi Vračar u naredne četiri godine. Predstavnici DJB koriste činjenicu da se bez njih vlast ne može formirati i sa svojih sedam odbornika insistira da dobije predsednika opštine, dva člana veća i još niz funkcija - rekao je za Tanjug jedini odbornik liberala u novoj vračarskoj skupštini Mihailo Grupković.
LDP, kako je istakao, ne pristaje na ucene tog pokreta i samo brani princip po kome funkcija predsednika opštine treba da pripadne onome ko je osvojio najviše glasova.
- Taj čovek nije iz LDP, mi ne tražimo ništa za sebe - istakao je Grupković.
Nakon izbora 24. aprila u vračarsku skupštinu ušlo je pet lista, od kojih je najviše dobila lista okupljena oko DS, a gde su još SDS, LDP, Nova stranka i druge - 17 mandata.
Sledi SNS sa 16 mandata, DJB sa sedam, SPS sa tri i DS S sa dva odbornička mandata.