LIGA EVROPE: Oslabljeni Partizan nije mogao više, Atletik odlazi sa celim "plenom"

22.10.2015. 18:17
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press

U 3. kolu grupe L Lige Evrope Partizan dočekao Atletik Bilbao i izgubio sa 2:0.

Nije uspeo Partizan da upiše i treću pobedu u Ligi Evrope, ove sezone. U meču 3. kola grupe L, Atletik Bilbao je u Humskoj pobedio sa 2:0, golovima Raula Garsije i Benjata Ečeberije. Sada oba tima imaju po šest bodova, a u narednom kolu (5. novembar) crno-beli će gostovati u Španiji. Crno-belima sada preostaju nove bitke za proleće u Evropi.

Ekipa Ljubinka Drulovića je u meč ušla znatno oslabljena, jer nije moglo da se računa na Sašu Ilića, Stefana Babovića, Abubakara Oumarua, Gregora Balažica, Darka Brašanca, Marka Jevtovića i Aleksandra Subića. Oni koji su bili na terenu (starteri: Živko Živković, Vulićević, Ostojić, Fabrisio, Leković, Petrović, Lukić, Ninković, Andrija Živković, Stevanović i Božinov) ipak nisu uspeli da se odupru večeras boljem protivniku. Jednostavno, Baski su u ovom odnosu snaga bili bolji rival.

U uvodnim trenucima meča u Humskoj, nije bilo većih uzbuđenja pošto se igralo između dva kaznena prostora, ali su vremenom gosti preuzimali inicijativu. Dosta problema odbrani crno-belih zadavao je Aric Aduric, a Živku Živkoviću je prvo ozbiljnije pripretio Ečieta, glavom. Onda je pokušao i Aduric, ali je bio neprecizan. Inicijativa se isplatila u 32. minutu kada je Raul Garsija iskoristio uspavanost odbrane crno-belih. Glavom je pogodio mrežu Živkovića.

Tek pred kraj poluvremena, Partizan (Andrija Živković) je uputio prvi šut ka golu, ali je bio neprecizan. Tako da je prvih 45 minuta proteklo u znaku gostiju iz Baskije. Valerij Božinov bio je neprimetan, mada je pred kraj bio sporiji od svog čuvara, posle prodora agilnog Alena Stevanovića.

U nastavku meča, posle 20-ak minuta, Božinova zamenio je Petar Grbić, a nešto kasnije su šansu dobili Ivan Šaponjić i Nikola Trujić. To nije donelo bitniji progres u igri, a "tačku na I" stavio je Benjat Ečeberija majstorski izvedenim slobodnim udarcem.

Na SrbijaDanas.com mogli ste UŽIVO da pratite dešavanja sa stadiona u Humskoj.

Drulovićeva "četa" imala je podršku "crno-bele porodice" (više pročitajte OVDE), a uoči početka meča na semaforu je emitovan snimak predstave odigrane povodom 70. rođendana (više pročitajte OVDE).

Starteri su: Živko Živković, Vulićević, Ostojić, Fabrisio, Leković, Petrović, Lukić, Ninković, Andrija Živković, Stevanović i Božinov. Na klupi su Kljajić, Bandalovski, Ćirković, Grbić, Glavčić, Trujić, Šaponjić.

I Atletik ima podršku, 20-ak navijača. Gosti su smešteni na severnoj tribini.

Ekipe su na terenu, zagrevanje je u toku.

Humskom odjekuje "Kosovo Srbija".

TOK UTAKMICE

KRAJ

90. minut - Gužva ispred gola Atletika. Nema gola. Ostaje 2:0 za goste.

85. minut - GOL! Atletik duplira prednost. "Slooodnjak" Benjata Ečeberije sa 25 metara. Neodbranjivo uz stativu.

84. minut - Umesto Ninkovića Trujić.

81. minut - Injaki Vilijams pokušava, lopta odlazi metar pored gola. Sreća za Partizan.

79. minut - Izlazi Stevanović, ulazi Šaponjić. Aplauzi.

76. minut - Igra se golman Atletika ispred svog gola, ali Ninković ne uspeva da dođe do lopte.

64. minut - Menja Drulović. Umesto "bledog" Božinova ulazi Grbić.

57. minut - Odličan pokušaj Ečeberije sa 20 metara. Živković odličan. Lopta je u korneru.

55. minut - Umesto Susaete ulazi Merino.

54. minut - Fabrisio izvodi slobodan udarac sa 30 metara. Tik pored gola. Uzdasi u Humskoj.

51. minut - Kontra za Partizan. Faul na sredini terena, nad Ninkovićem. Žuti karton za De Markosa.

50. minut - Stevanović pada u kaznenom. Traži penal. Ništa od toga. Kontra Atletika, umnalo autogol. Ipak, samo korner za goste.

Počinje drugo poluvreme. Nema promena.

Navijači sa juga zovu igrače. Sa atletske staze im otpozdravljaju. Navijači skandiraju "Hoćemo pobedu".

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

39. minut - Prvi udarac ka golu gostiju. Šutira Živković sa 18 metara. Neprecizno.

37. minut - Stevanović po levoj strani. Božinov na petercu, ali ispred Bugarina reaguje Garsija.

34. minut - Aric Aduric šutira iz kaznenog. Lopta ide u gol, ali Živković brani.

32. minut - GOL! Vodi Atletik. Strelac Raul Garsija. Posle centaršuta sa desne strane, Garsija je sam. Glavom pogađa mrežu Živkovića.

31. minut - Posle dodavanja Ninkovića Stevanović prolazi po levoj strani. Posle duela sa čuvarem, pada, ali sudija Rackovski odmahuje rukom. Zvižduci sa tribina.

27. minut - Ninković posle duže akcije, na ivici kaznenog prostora Atletika, ali gubi loptu.

24. minut - Aduric prolazi po desnoj strani, ali ipak samo korner za Atletik, sa desne strane.

Na istočnoj i severnoj tribini, grupa navijača peva "Perović Ivan". Takođe je istaknut transparent "Zaboravu ne damo - 22. 10. 2011". Podsetimo, Perović je ubijen pre četiri godine.

16. minut - Korner za Atletik, sa leve strane. U narednom napadu novi korner, ovog puta sa desne strane. Ečeita sa desetak metara glavom, ali Živković odlično brani.

9. minut - Kapiten Atletika Susaeta na pet metara od gola Partizana, Živković ulazi u šut i brani. Prva izglednija šansa na utakmici.

5. minut - Nijedan ni drugi tim ne mogu da dođu do kaznenog protivnika.

Počinje meč. Partizan napada ka severu u prvom poluvremenu. Kapitensku traku nosi Nikola Ninković, u odsustvu Ilića i Babovića.

PARTIZAN - ATLETIK BILBAO 0:2

STRELCI: Raul Garsija u 32. i Benjat Ečeberija u 85. minutu

STADION: Partizana (Beograd)

SUDIJA: Pavel Rackovski (Poljska)

ŽUTI KARTONI: Lukić - De Markos, Benjat

CRVENI KARTONI:

PARTIZAN: Ž. Živković, Vulićević, Ostojić, Fabrisio, Leković, N. Petrović, Lukić, Ninković (od 84. Trujić), A. Živković, Stevanović (od 79. Šaponjić), Božinov (od 64. Grbić). Trener: Ljubinko Drulović.

ATLETIK BILBAO: Jago Ererin, De Markos, Ečeita, Laporte, Balenziaga, Raul Garsija, San Hoze, Benjat (od 90. Elustondo), Vilijams (od 85. Boveda), Susaeta (od 55. Merino), Aduric. Trener: Ernesto Valverde.