NOVA BOLEST POSLE EBOLE: U Srbiju nam stiže OPASNA TROPSKA BOLEST
Psi su prenosioci.
Infekcija parazitom "lajšmanijaza" pojavila se kod pasa u Crnoj Gori, a bolest se sa životinje može preneti i na čoveka. Iako ovu bolest prenosi afrička mušica, istraživali smo da li postoji opasnost da se pojavi i u Srbiji
Nakon ebole, groznice zapadnog Nila i zika virusa, ovog leta govori se o novoj bolesti.
Mediji upozoravaju da nova infektivna tropska bolest preti Srbiji. U pitanju je lajšmanijaza, bolest koja se pojavila u Crnoj Gori i prvenstveno je to bolest životinja, najčešće pasa.
Većina koristi KANTARIONOVO ULJE za SUNČANJE, a to je UŽASNA GREŠKA - evo zašto
- To je paraditoza, izaziva je parazit lajšmanija i najčesće oboljevaju psi. Međutim, postoji vektor koji prenosi parazit sa životinje na čoveka - to je posebna vrsta mušica, takozvana pustinjska mušica ili dlakava mušica koja kada ujede zaraženog psa može parazita da prenese ako pas ujede čoveka - izjavio je za b92 direktor instituta za javno zdravlje Batut Dragan Ilić.
Ovaj parazit se vrlo retko pojavljuje na našim prostorima, kažu stručnjaci, a u Srbiji su se do sada pojavljivali samo sporadični slučajevi zaraze pasa, i to kod onih koji su bili s vlasnicima u Crnoj Gori. Tamo je zabeležen veći broj zaraženih pasa, ali za sada nema informacija da je bilo slučajeva zaraze kod ljudi. Simptomi kod ljudi slični su gripu.
ANEMIJA - SVE ČEŠĆA BOLEST DANAŠNJICE: Dajemo vam savete kako da prirodno poboljšate KRVNU SLIKU
Ujednom ove mušice može se na mestu ujeda pojaviti kao mali čvorić koji kasnije može da ulceriše i da se pojavi mala formacija, a od opštih simptoma može da se pojavi temperatura, malaksalost simptomi blage infekcije. To su blaže forme koje se mogu javiti kod ljudi. Teže forme podrazumevaju insiminaciju parazita na unutrašnje organe i to može da ima mnogo teže posledice.
Teški oblici ove bolesti izuzetno su retki i u Srbiji nisu zabeleženi. Terapija postoji i izuzetno je efikasna, ali je takođe važno prepoznati bolest na vreme i odmah započeti terapiju. Afričke mušice aktivne su u ranim jutarnjim i večernjim satima, ne čuju se kad lete, već se samo oseti njihov ujed.