OD LAZOVIĆA DO MITROVIĆA: Bivši fudbaleri Partizana efikasni širom sveta

24.05.2015. 17:53
Aleksandar Mitrović postiže efikasan pogodak glavom.
Aleksandar Mitrović postiže efikasan pogodak glavom. / Izvor: Beta/AP

Nekadašjni fudbaleri Partizana imali zapažen golgeterski učinak.

Nekadašnji fudbaleri Partizana imali su fantastično nedeljno popodne na stadionima širom sveta. Prvo je mrežu zatresao Danko Lazović u 58. minutu za potvrdu pobede Pekinga protiv Šenžena od 2:0. Inače, Peking sa klupe predvodi bivši strateg Partizana Aleksandar Stanojević. Lazović igra odličnu polusezonu na Dalekom istoku, gde je na 11 utakmica postigao pet golova. Bivši kapiten Crvene zvezde Nenad Milijaš doživljava drugu mladost, takođe u Kini, a o fantastičnom golu iz slobodnog udarca koji je postigao u subotu više možete pročitati OVDE.

Pomalo je zaboravljen Stefan Šćepović od trenutka kada je napustio Partizan, a karijeru je gradio u španskom drugoligašu Hihonu, gde je na 39 mečeva postigao 23 pogotka. Golovi su ga preporučili škotskom velikanu Seltiku iz Glazgova koji je doveo bivšeg napadača Partizana 2014. godine, ali koji se nije naigrao na "Seltik parku". Ipak, to ga nije sprečilo da u 70. minutu postigne lep gol, za vođstvo od 3:0 udarcem sa šest metara u nebranjeni golmanov ugao. Seltik je utakmicu ubedljivo pobedio rezultatom 5:0.

U dalekom Kazahstanu nekadašnji fudbaler Vojvodine i Partizana Branislav Trajković strpljivo gradi svoju karijeru. On je za ekipu Ordabasija postigao vodeći gol u 73. minutu na gostovanju u Atirau u okviru derbija 13. kola kazahstanske Premijer lige. Utakmica je na kraju završena rezultatom 1:1, a bod ostavlja ekipu našeg Trajkovića u trci za Evropu naredne sezone.

Aleksandar Mitrović se golom oprostio od dresa Anderlehta. Još se sa sigurnošću ne zna gde će bivši igrač Partizana nastaviti karijeru, ali to ga nije sprečilo da u poslednje vreme rešeta mreže protivničkih timova širom Belgije. Naime, mladi napadač je u 51. minutu prelepim udarcem glavom postigao efektan pogodak za pobedu svoje ekipe od 2:1.

VELIKAN DOVODI VLAHOVIĆA: Slavni centarfor smatra da je on pravo rešenje
Dušan Vlahović

20.09.2024. 11:13
ZVEZDA SE ZAHVALILA NAVIJAČIMA: Najbolji ste na svetu! (FOTO)
FK Crvena zvezda

20.09.2024. 11:12
KO ŠIŠA TRENERA: Tadić mu je menjao formaciju pre meča, a on ništa nije primetio
Dušan Tadić

20.09.2024. 10:11
RODRI NAJAVIO ŠTRAJK FUDBALERA: Stigao je ekspresan odgovor! Onda moraju i plate da budu niže
Aleksander Čeferin i Lius Figo

20.09.2024. 10:00
POZNAT BUDŽET KK CRVENA ZVZEDA: Čović - "završavamo sapunicu oko Petruševa"
Nebojša Čović

20.09.2024. 12:24

Dušan Tadić

DERBI JE U PONEDELJAK: Poznato ko sudi duel 9. kola Superlige Srbije
Aleksandar Filipović i Šerif Endiaje

20.09.2024. 07:57
ZASTAVA 2024: "VIDI SE PONOS U OKU SVAKOG VOJNIKA" General Haris oduševljen prizorom Vojske Srbije u Batajnici

vidi ponos u oku svakog vojnika

Aleksandar Vučić i general Džon Haris
UŽIVO

20.09.2024. 11:15
"TATA, ON JE IMAO CRVENE OČI, OČI ĐAVOLA" Mališan preskakao tela svojih ranjenih drugara bežeći od dečaka ubice - nastavlja se suđenje za masakr u "Ribnikaru"
Suđenje za masakr u Ribnikaru

20.09.2024. 11:19
POPLAVNI TALAS STIGAO U SRBIJU! Pređena granica odbrane, OVAJ GRAD nalazi se pred potopom