OVAKO SE PRAVDAO: Šešelj otkrio zašto čuva 200.000 dolara u zapadnim bankama
Odgovorio i na pitanje kako je zaradio toliki novac.
U vreme kada sam odlučio da čuvam novac u američkim bankama ta zemlja je bila demokratska, kaže Vojislav Šešelj.
Kako navodi predsednik SRS, on nije bio protivnik Zapada, već antikomunista i zato nije ništa čudno što gotovo 200.000 dolara čuva u zapadnim bankama.
ŠEŠELJ OPET IMA FIKS IDEJE: Ako Legija otkrije sve o atentatu na premijera, SLEDI MU NAGRADA!
U čuvenoj Siti banci, jednom od simbola Amerike, Šešelj ima ušteđevinu od 70.000 američkih dolara, dok u banci u Australiji čuva još 117.000 australijskih dolara (to je ukupno 142.363 evra), piše Blic. Sasvim neobično za nekog ko je u centru Beograda predvodio paljenje američke zastave i izjavljivao da su Amerikanci najveće zlo u svetu.
- Tada sam bio antikomunista, a u Americi je vladala demokratija. Kasnije je ovde pao komunizam, dok se tamo uspeo globalizam kao jedan vid totalitarističkog poretka. Pre više od 30 godina sam tamo ostavio novac i sad ne mogu da ga podignem pošto su moji računi blokirani zbog optužnice u Hagu - odgovara Šešelj.
Siti banka nije jedina u SAD-u u kojoj je on polagao svoju ušteđevinu. Određenu sumu novca čuvao je i u Kalifornijskoj banci, ali da je taj novac povukao. Štedeo je, kaže, i po bankama u Kanadi, ali i u drugim zapadnim zemljama. Koliko novca je uštedeo, Šešelj ne želi da otkrije. Na pitanje da li je prešao pola miliona dolara, odgovara:
- Prešao sam, kako nisam prešao. Od tog novca je decenijama živela moja porodica i od njega sam kupio majci kuću. Takođe, trošio sam ga i na stranku, koju sam u prvih nekoliko godina sam finansirao.
ŠEŠELJ NAKON SASTANKA SA VUČIĆEM: Neću biti deo vlade, ali je izgledalo kao da smo se prvi put sreli
Na pitanje kako je zaradio toliki novac, predsednik SRS odgovara da ga je stekao kao disident prodavajući knjige, od kojih su mnoge bile zabranjene, kao i da je držao predavanje po zapadnim zemljama.