OVU DROGU DUVAJU PROLAZNICIMA U LICE! Od "đavoljeg daha" postajete "ZOMBI", a onda vas siluju, pljačkaju...
Sovjeti i CIA su navodno koristili ovu drogu kao serum istine u toku Hladnog rata, dok je nadaleko ozloglašeni Džozef Mengele, nacistički doktor prozvan “anđelom smrti” uvozio “đavolji dah” iz Kolumbije i koristio ga u svojim sablasnim eksperimentima vršenim nad Jevrejima.
Policija je uhapsila dve Kineskinje i jednog Kineza u Parizu zbog sumnje da su moćnu kolumbijsku drogu "đavolji dah" duvali ljudima u lice i otimali im torbe i novčanike. Veruje se da su osumnjičeni deo poznate kineske bande, gde su žene starosti između 42 i 59 godina prilazile strancima na ulicama Pariza i duvale im supstancu u lice.
"Žrtvama je obično prilazila jedna od žena da bi ih "nešto pitala", a zatim im je duvala drogu u lica", kazao je izvor blizak istrazi.
Kada udahnu "đavolji dah" žrtve padaju u trans i pretvaraju se u zombije!
''Đavolji dah'' je droga koja sadrži skopolamin, opasnu supstancu koja je ekstrakt južnoameričkog drveta, a koju često povezuju sa "sindromom zombija". Jednom kada udahnu "đavolji dah", žrtve padaju u neku vrstu transa, "hipnotičkog stanja u kojem se pretvaraju u zombije".
Ova droga je smrtonosna u velikim dozama. Veruje se da je doktor Kripen 1910. godine usmrtio svoju ženu Koru koristeći ovu drogu, a istražne vlasti u Parizu veruju da su je osumnjičeni koristili na desetinama žrtava. Skopolamin je napravljen od semena drveta Boračero, poznatijeg kao "drvo za pijane žurke", koje cveta sa prelepim belim i žutim cvetovima. Uglavnom se Boračero nalazi samo u Kolumbiji, a droga koja se takođe tamo pravi, liči na kokain.
Kineske vlasti obavestile su svoje francuske kolege da trojka pripada ozloglašenoj kineskoj kriminalnoj mreži koja deluje širom sveta i specijalizovana je za ovakve akcije.
Žene su od proleća u Parizu, a uhvaćene su na ulazu u metro nakon što su identifikovane od strane svedoka koji je bio pratilac jedne od njihovih žrtava. Pedesetšestogodišnji muškarac koji je takođe osumnjičen za učestvovanje u ovim događajima i za koga se smatra da je dobavljao ovu drogu, uhapšen je kasnije.
Ostali članovi bande su uhapšeni ranije u Južnoj Koreji i Kini. Po pasošima dveju žena vlasti su zaključile da su osumnjičeni nedavno putovali u Madrid i Meksiko.
Priče vezane za "đavolji dah" sada su već postale urbane legende, a obično se završavaju - silovanjima, ljudima prisiljenim da isprazne bankovne račune, pa čak i vađenjem organa.
Žrtva se ničeg ne seća
Mirijam Gutirez, stručnjak za toksikologiju u Bogoti, rekao je za medije da je sa medicinske tačke gledišta, skopolamin savršena supstanca za izvršenje krivičnog dela jer se žrtva ničega ne seća kada dejstvo prođe.
"Đavolji dah" deluje u trenutku i dovoljan je samo jedan minut, a onda po izrazu lica znate da posedujete tu osobu i možete da činite sa njom šta god poželite.
Prema nezvaničnim informacijama Stejt departmenta broj žrtava trovanja skopolaminom iznosi oko 50 hiljada ljudi godišnje. Skopolamin može da utiče na žrtvu 24 časa, pa čak i duže. U velikim dozama može izazvati respiratorne insuficijencije i smrt. Nalazi se u tečnom stanju ili u prahu koji je sličan kokainu, te ga je lako ubaciti u hranu ili piće.
Najčešće žrtve skopolaminskog trovanja su atraktivne žene u noćnim klubovima i barovima.