SERIJA A: Roma sigurno do bodova, Ljajić strelac evrogola

09.11.2014. 16:53 00:24
Fudbaleri Rome u meču sa Veronom u 11. kolu Serije A
Fudbaleri Rome u meču sa Veronom u 11. kolu Serije A / Izvor: Beta/AP

"Vučica" zabeležila novi trijumf i sačuvala priključak za Juventusom koji je deklasirao Parmu. Pobeda Napolija u Firenci. Inter i Verona podelili bodove.

U poslednja dva susreta 11. kola Serije A novu pobedu je zabeležila Roma koja je lagano trijumfofala protiv Torina na "Olimpiku" (3:0). "Vučica" je već posle pola sata imala dva gola prednosti pogotcima Torosidisa i Keite, da bi u nastavku srpski reprezentativac Adem Ljajić postigao maestralan gol u 58. minutu.

Inter i Verona podelili su bodove na stadionu "Đuzepe Meaca" (2:2). Gosti su poveli golom Luke Tonija u 10. minutu, da bi sjajni Ikardi sa dva pogotka u 18. i 48. potpuno preokrenuo rezultat. Samo tri minuta posle drugog pogotka "neroazura" domaćin je ostao sa igračem manje, kada je Medel zbog drugog žutog kartona isključen posle faula u svom šesnaestercu.

Ipak, Toni nije uspeo još jednom da zatrese mrežu Handanovića, ali je brojčanu prednost ekipa iz grada Romea i Julije iskoristio minut pre kraja golom Lopeza. U ekipi iz Milana srpski internacionalci Nemanja Vidić i Zdravko Kuzmanović odigrali su svih 90 minuta.

Filip Đorđević je pokazao da se nalazi u odličnoj formi. Srpski reprezentativac je postigao gol za Lacio u 66. minutu, ali je to bilo nedovoljno za osvajanje bodova u 11. kolu Serije A. Empoli je na svom terenu pobedio 2:1 i pobegao iz zone ispadanja.

Fernando Ljorente
Fernando Ljorente / Izvor: Beta/AP

Šampion Italije Juventus je demonstrirao moć protiv Parme koju je zakucao za dno tabele. Torinski tim je pobedio 7:0, a po dva gola su postigli Fernando Ljorente, Karlos Tevez i Alvaro Morata, a jednom je strelac bio Stefan Lihtštajner.

Golom Iguaina u 61. minutu Napoli je u Firenci pobedio Fiorentinu 1:0. Ovim porazom se Fiorentina udaljila od Evrope jer sada zauzima tek 11. mestio na tabeli. Tim iz Napulja je sada treći sa sedam bodova manje od lidera Juventusa.

Najuzbudljivije je bilo u Veroni gde je Kjevo tek u poslednjem minutu ostvario pobedu protiv Ćezene. Strelac je bio Pelisijer, koji je zatresao mrežu i u 48. minutu.

Juventus – Parma 7:0

(Ljorente 23, 36, Lihtštajner 29, Tevez 50, 58, Morata 76, 88.)

Sampdorija – Milan 2:2

(Okaka 45, Eder 51. - El Šaravi 10, Menez 65 pen.)

TABELA: Juventus 28, Roma 25, Napoli 21, Sampdorija 20, Lacio 19, Đenova 19, Milan 17, Udineze 17, Inter 16, Verona 14, Fiorentina 13, Palermo 13, Sasuolo 12, Torino 12, Kaljari 10, Empoli 10, Atalanta 10, Kjevo 8, Ćezena 7, Parma 6

LIGA ŠAMPIONA: Zvezda sa Barsom, Šturnom i Lajpcigom na deobi 22. mesta
Monako - Barselona

19.09.2024. 23:00
DOŠAO NA MARAKANU DA NAVIJA PROTIV ZVEZDE: Bivši igrač Partizana se oglasio posle pobede Benfike (FOTO)
Fudbaleri Benfike

19.09.2024. 22:11
NIJE SAMO RODIĆ POVREĐEN: Milojević OTKRIO da su još dva fudbalera Zvezde bila ONEMOGUĆENAda igraju

19.09.2024. 18:27

PRIMIO JE GOL U SVOJ UGAO: Evo šta Glazer kaže o slobodnjaku Kokčua (VIDEO)
Omri Glazer

19.09.2024. 21:31

KONAČNO OTKRIVENO kako će da izgleda služenje VOJNOG ROKA u SRBIJI - da li su telefoni NAJVEĆI PROBLEM?
Vojska Srbije

19.09.2024. 21:11
"Benfika nema veze s mozgom" Delije žale zbog poraza, na udaru je i Milojević

19.09.2024. 20:45
SNIMCI KOJI LEDE KRV U ŽILAMA! Rusi izvršili žestok napad u Kursku - Plamen progutao ukrajinsku defanzivu (VIDEO)