SL: Ibanjezov šou za Zvezdinu "trojku", proradio i Katai (VIDEO)

12.08.2015. 20:57
Luis Ibanjez
Luis Ibanjez / Izvor: MN Press

Crveno-beli zabeležili treću pobedu u sezoni.

Fudbaleri Crvene zvezde su kao pobednici izašli iz utakmice 5. kola Superlige Srbije, ponovo posle preokreta. Poveo je Čukarički na stadionu "Rajko Mitić", ali je na kraju bilo 3:1 za crveno-bele. Meč je pre svege obeležio Luis Ibanjez sa dva gola i asistencijom Aleksandru Kataiju. Počasni pogodak za goste sa Banovog brda postigao je Slavoljub Srnić.

Šef stručnog štaba Zvezde Miodrag Božović među startere je uvrstio i novajliju Srđana Plavšića (više pročitajte OVDE), a pojačanje iz Spartaka je pokazalo brzinu. U 9. minutu, Plavšić je prošao po levoj strani, a lopta je na suprotnoj strani došla do Idana Vereda. Bio je Izraelac "jedan na jedan" sa golmanom Čukaričkog Stevanovićem, ali nije bio uspešan. Onda je deset minuta kasnije usledila brza akcija Dragoljub Srnić - Staniša Mandić - Slavoljub Srnić (pogledajte OVDE), u kojoj je odbrana domaćina lako ispala. Pored Mandića je bio Luis Ibanjez, a Srnić je pobegao Vukašinu Jovanoviću. Sa šest metara nije mu bilo teško da savlada Rajkovića. To je ujedno bio i prvi šut ka golu Zvezde.

U nastavku meča na stadionu "Rajko Mitić" Igor Matić je šutirao, ali preko gola Rajkovića, da bi na suprotnoj strani pokušao Vered. Prošao je Lukas  Pjasentina, ali ga je u poslednjem trenutku zaustavio Marko Ranđelović. U završnici poluvremena, pokušali su Matić i Pavlović, ali promene rezultata nije bilo. Na poluvremenu treneri Božović i Milojević nisu menjali, ali je u 51. minutu umesto Vereda ušao Aleksandar Katai koji je bio tema razgovora prilikom najave meča (više pročitajte OVDE

Ti trenuci su pripali Zvezdi koja je krenula silovitije. Posle dve akcije u kojima je učestvovao Katai, u 55. minutu slobodan udarac sa 18 metara izveo je Ibanjez. I bio precizan (pogledajte OVDE). Nešto kasnije, Savo Pavićević je pogodio prečku, a ubrzo zatim je Katai propustio odličnu priliku. Zvezdina "desetka" je prošla pored golmana "Čuke" Stevanovića, ali je sa leve strane, sa tri metra šutirala pored gola. U međuvremenu, treba spomenuti i promašaj Marka Petkovića, odnosno neprecizan šut iz izgledne prilike.

U 79. minutu Slavoljub Srnić je šutirao sa 20-ak metara, ali je njegov šut izblokiran. Ubrzo ga je trener Milojević i zamenio. U 82. minutu, Vijeira je iznudio penal, a odgovornost je preuzeo Ibanjez. Snažno je šutirao i pogodio isti ugao kao i kod prvog gola. Golman Nemanja Stevanović nije imao šanse.

Argentinac je pet minuta kasnije ponovo bio u centru pažnje, ali kao asistent. Maestralno je proigrao Kataija koji je u ovoj situaciji bio prisebniji, za 3:1. Glavom je sproveo loptu u mrežu.

Odličnu partiju, u dresu Zvezde pružio je i Marko Grujić. U narednom kolu koje je na programu za vikend Zvezda će gostovati Radniku, a Čukarički biti domaćin niškom Radničkom.

CRVENA ZVEZDA - ČUKARIČKI 3:1

STRELCI: Ibanjez 56, 82.p, Katai 87. - S. Srnić 19.

STADION: "Rajko Mitić" Beograd

GLEDALACA: 15.233

SUDIJA: Danilo Grujić

ŽUTI KARTONI: Kovačević, Gruji, Katai - Ostojić, Regan

CRVENI KARTONI:

CRVENA ZVEZDA: Rajković, Petković, Pavićević, Jovanović, Ibanjez, Kovačević (od 82. Ristić), Grujić, Vered (od 51. Katai), Stojanović (od 64. Jović), Plavšić, Vijeira. Trener: Miodrag Božović.

ČUKARIČKI: Stevanović, Ranđelović, Pjasentin, Ostojić, Regan (od 64. Janković), D. Srnić, S. Srnić (od 81. Jovanović), Matić, Mandić, Pavlović (od 72. Bojić). Trener: Vladan Milojević.

SUPERLIGA SRBIJE, 5. kolo

Sreda:

OFK Beograd - Radnik 3:0

(Jovanović 8, Liščević 52, Subašić 74.)

Rad - Mladost 4:2

(MIhajlović 49, Arsenijević 52, Živanović 58ag, Mihajlović 87. - Gavrić 8, Jovanović 12.)

Subotica - Jagodina 0:0

Crvena zvezda - Čukarički 3:1

(Ibanjez 56, 82.p, Katai 87. - S. Srnić 19.)

Borac - Javor 0:1

(Josović 48.)

Novi Pazar - Metalac 2:2

(Radivojević 20, Pavlović 66. - Merdović 18, Milovanović 81.)

Radnički Niš - Voždovac 0:0

Četvrtak:

Vojvodina - Partizan (20:00)

TABELA: Javor 12, Crvena zvezda 11, Partizan (-1) 9, Borac 9, Radnički 8, Novi Pazar 8, Čukarički 7, Rad 7, Vojvodina (-1) 7, OFK Beograd 6, Spartak 5, Radnik 5, Metalac 5, Mladost 4, Voždovac 4, Jagodina 1.

VLAHOVIĆ DOBIJA KONKURENCIJU: Juve naciljao ozbiljno pojačanje!
Dušan Vlahović i Filip Kostić

21.09.2024. 17:33
ČELSI SLAVIO ALI MEČ OBELEŽILA BIZARNA ODLUKA: Zar ovo nije penal u Premijer ligi? (VIDEO)
FK Čelsi

21.09.2024. 15:47
TUŽNA VEST: Preminuo otac Miloša Krasića
Miloš Krasić

21.09.2024. 14:21
Filipović: Benfika pobedila na iskustvo i kvalitet, greške Zvezdu koštale poraza